Dnes vyšlo 15 článků

Lexus představil ohromující automobil pokrytý 41 999 LED diodami

Automobilová společnost Lexus představila unikátní automobil pokrytý 41 999 LED diodami. Psychedelické vozidlo nesoucí název LIT IS nejenže mění barvy, ale také reaguje na hudbu světelnou show. Za tímto modelem se každý otočí.

Vozidlo je pokryté LED páskami, jejichž celková délka činí cca 800 metrů. LED diody jsou schopné generovat 175 tisíc lumenů.  Automobil disponuje třemi režimy. První režim je grafická smyčka. Druhý režim reaguje na hudbu. Třetí režim reaguje na herní konzoli ovládanou uživatelem.

lexus-lit-is-colors

Zdroj: Inhabitat

Lexus tento automobil navrhl pro videoklip k písni „Be the One“ od zpěvačky Dua Lipa. Bohužel, tento model si nemůžete koupit, protože na silnici by představoval silně rušivý element. LED diody by odváděly pozornost ostatních řidičů. Ale jakmile budou všechna vozidla autonomní, tak už nebude problém ozdobit si ho LED diodami.

lexus-lit-is-led-lights

Zdroj: Inhabitat

Otázkou ještě zůstává, proč Lexus použil 41 999 LED diod a ne 42 000? To se asi nikdy nedozvíme.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru