Dnes vyšlo 15 článků

LEXUS: Automobil s opravdovým tlukotem srdce

Vozidla nejsou živé bytosti, nemluvíme-li o pohádce „Auta“. Nicméně automobilka Lexus vdechla modelu RC-F život. Automobil projevuje známky života opravdovým tlukotem srdce.

Kreativní technologické oddělení M&C Saatchi ve spolupráci s australskou pobočkou Lexus vytvořilo spojení mezi řidičem a samotným vozidlem. Povrch vozidla je pokrytý elektroluminenční barvou, která vyzařuje světlo pod elektrickým napětím. Ve videu můžete zhlédnout tlukot srdce závodnice.

ScreenHunter_1

Jednotlivé panely, jež jsou pokryté speciální barvou, jsou vzájemně propojené elektrickým obvodem. Řidič je napojen na senzory, které spolupracují právě s elektrickým obvodem. Jakmile začne tep klesat či stoupat, auto se začne ve stejném rytmu rozsvěcovat a zhasínat. Brzy by tak automobily mohly rozpoznávat pocity řidičů. V budoucnosti by to znamenalo, že automobil detekuje agresivního řidiče či nebezpečný mikrospánek.

ScreenHunter_2

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru