Dnes vyšlo 15 článků

Letošní Super Bowl bude tradičně přehlídkou nejdražších reklam světa!

Letošní Super Bowl bude tradičně přehlídkou nejdražších reklam světa!

Pro nás Evropany není Super Bowl asi až tak známý, ale v USA je finále ligy amerického fotbalu klasika, kterou sleduje každý rok i sto miliónů lidí a sledovanost láme rekordy. Proto se není čemu divit, že nedělní večer bude také ve znamení nejdražších reklam světa. Společnost tím osloví v jeden okamžik největší možný počet lidí a ukazuje ostatním, že je na tom finančně velmi dobře, neboť ceny takové inzerce jsou opravdu astronomické.

Letos bude Super Bowl vlastnit další prvenství. Cena za reklamu je totiž ještě vyšší než loni a vyšplhala se na neuvěřitelných 110 miliónů korun (4,5 miliónu dolarů) za 30 sekund. Možná se to zdá jako nevratná investice, ale reklamu uvidí každý třetí Američan a společnosti mají velmi dobře propočítáno jestli se jim útrata za inzerci vyplatí.

Mercedes pro tento rok zvolil reklamu s námětem známého závodu zajíce a želvy:

Reklama na fastfood Carl’s Jr byla prý kvůli sexismu a přílišné nahotě zakázána. Přesto se stala velmi populární a tvůrcům tak ušetřila několik desítek miliónů, neboť nemusí platit přemrštěnou cenu reklamy, ale i tak mají vystaráno.

Do třetice jsme pro Vás vybrali T-mobile, který se rozhodl v neděli předvést kvalitu svého signálu.

Další reklamy letošního Super Bowlu najdete už nyní třeba na YouTube.

Zdroj: idnes.cz

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru