Dnes vyšlo 15 článků

Letní brigády jen pro dospělé?

Letní brigády jen pro dospělé?

Čerstvě vešel v platnost zákon omezující kuřáky. Nyní se zákonodárná moc zaměřila i na mladistvou pomocnou sílu. Přijdou mladí studenti o letní brigády?

Setkáváme se s novinkou, která ještě není dostatečně prosáklá společností. Mnozí lidé o tomto novém zákoně ani nevědí. Pocítí to jak mladí studenti, tak zbytek společnosti. Mladiství, kteří ještě nedosáhly dospělého věku, nebudou moci manipulovat s alkoholickými nápoji.

Co to znamená?

Studenti přijdou o brigády a mohou vymizet i ochutnávky vín. Léto je období hudebních festivalů a večerních posezení u dobrého vína. Zahrádky ve městech se začínají zaplňovat. Narůstá zákazníků a tržeb, je tudíž potřeba zvýšit počet pomocných sil. Podniky toto období řeší letními brigádníky, kteří si chtějí přivydělat. Hodinovou mzdu mají nižší, než zaměstnanci a zastanou stejně práce. Je to tak výhodně pro obě strany.

Jenže nyní je práce mladistvých omezená. Tím, že je zákon nový, nemá ještě pevně stanovená metodická pravidla. Zatím nevíme, zda mladiství nesmí alkohol jen prodávat, nebo s ním jen manipulovat. Každopádně je to nepříjemnost a omezení na pracovních pozicích.

Zdroj, text/foto: idnes, instagram 

Štítky: , ,

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru