Dnes vyšlo 1 článků

Letiště v Singapuru láká turisty

Letiště v Singapuru láká turisty

Při cestování letadlem se stává, že přestupujete na letišti v zemi, kde strávíte pouze pár hodin a více se v dané zemi nezdržuje. Toho si jsou dost dobře vědomi v Singapuru, kde právě jedno takové letiště je. Lidé tam tráví hodiny čekání a cílí na další destinaci. Jenže v Singapuru chtějí turisty a chtějí je přesvědčit, že jejich země stojí za návštěvu také. A jak to udělají? Zvelebí své letiště Jewel Changi Airport, které je první, co je v jejich zemi viděno. 

A kdy se letiště otevře? Letiště se dá nazvat architektonickým skvostem a bude otevřeno již tento týden. Nový koncept letiště je vytvořen v přírodním duchu. Hlavním materiálem použitým při renovaci letiště je sklo a stříbrné kovy. Srdcem celého letiště je pak naprosto unikátní interiérový vodopád o výšce 40 metrů. Vodopád je pojmenován Rain Vortex a lze ho spatřit ze 7 mi podlaží. Padá zprostřed skleněné kopule. U vodopádu, který má vypadat jako ryze přírodní, se rozprostírá les.

368953-top_foto1-e98g3 2-678x381

Na terasách, které jsou ve skleněné kopuli vystavěny, je vysázeno 200 druhů rostlin. Dá se říci, že se jedná o letištní botanickou zahradu, protože mezi rostlinami se mohou cestující při svém čekání svévolně procházet. Na letišti je kolem 2000 stromů a 100 tisíc keřů. V umělém lese jsou vybudovány restaurace, které jsou nedílnou součástí každého letiště. Cestující budou mít k dispozici park určený k relaxaci a nebo se mohou toulat zrcadlovým bludištěm.

Projekt letiště vytvořil architekt Moshe Safdie. Ten se při své práci řídí tím, že jeho stavby musí být navrženy tak, aby dokázaly reagovat na klimatické změny a přizpůsobit se extrémnímu počasí. O správné klima na letišti se stará již zmiňovaný vodopád. Letištní hala nebude k dispozici jen cestujícím letadlem, ale budou do ní mít přístup i ostatní návštěvníci města.

Zdroj, foto: changiairport.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru