Letecká společnost odmítla pustit tři ženy do letadla, protože měly legíny. Dopravce pobouřil uživatele Twitteru

Letecká společnost United Airlines nepustila tři dívky na palubu letadla, protože podle personálu byly nevhodně oblečené. Jedna žena byla natolik rozčílená, že se o špatnou zkušenost podělila na Twitteru, kde uvedla, že ji aerolinka nechtěla pustit s kamarádkami na palubu, protože na sobě měly legíny. Dopravce se bránil tím, že jeho pravidla opravňují personál, aby nepustil cestujících do letadla, pokud nejsou řádně oblečení.

Tento incident se odehrál během nástupu do letadla směřujícího do Minneapolis z Denveru. Uživatelka Shannon Watts si na Twitteru postěžovala, že je kontrolor u vstupní brány odmítl pustit do letadla. A když se ženy zeptaly, proč, uvedl, že mají nevhodné oblečení.

 

 

Letecká společnost na tweety reagovala, přičemž uvedla, že personál je oprávněn odmítnout pustit pasažéra na palubu letadla, pokud je nevhodně oblečen, protože by mohl pohoršit ostatní pasažéry a ohrozit i sebe. Z podobných důvodů nepustí například i bosé lidi.

Shannon Watts přitáhla obrovskou pozornost, a tak se aerolinka stala terčem kritiky. Spousta uživatelů si na Twitteru stěžovala, že nechápe, co je na legínách špatného. Ženy se musely buď úplně převléknout, nebo si na legíny dát šaty, aby mohly odletět. Ale nakonec se ukázalo, že ženy letěly přes jednoho ze zaměstnanců společnosti se slevou a na takové lidi přepravní řád dopravce pohlíží trochu jinak. Považuje je za reprezentanty firmy, a tak po nich požaduje i slušný dress code.

 

 

 

Zdroj: The Verge, Zdroj titulního obrázku: Pickabay

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru