Dnes vyšlo 15 článků

Leták Lidlu opět pod palbou kritiky! Co rozvířilo vlny internetu tentokrát?

Na začátku roku 2017 vzbudil Lidl rozruch s letáky s vyobrazením černocha. V době imigrantské krize dalo mnoho našinců řetězci najevo, že se jim to nelíbí a na internetu se rozpoutal flame. Co teď opětovně rozvířilo vlny sociálních sítí? Lidl vyretušoval kříže z kostelů v Řecku (ostrov Santorini), což tentokráte reakcí ve stylu “žijeme ve 21. století” nezachrání.

Podívejte se na samotný zásah společnosti Lidl, který se týká nejen letáku, ale také obalů veškerých produktů zařazených v řeckém týdnu:

 

kos lidl leták

versus originály kostelíků na Santorini

sant

kostely

Na Twitteru se k věci dokonce vyjádřil sám mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček:

“Společnost Lidl se zachovala doslova hanebně. Ani komunisté neretušovali kříže z fotografií kostelů.”

Podívejte se, jak zareagovalo prostředí facebooku:

 

fb

Některé rozezlené reakce na tento akt pak mluví za vše:

fbbbb

fbb

Nebaví vás flame a hejtři? Krom těchto se prostředím internetu začaly šířit i vtipné reakce obrazem. Předpokládáme, že tato určitě nebude poslední:

krista

Jak vyretušování křížů z kostela hájí Lidl?

K samotné kauze se vyjádřil až po upozornění zákazníků. Tento řetězec se brání snahou zachovávat politickou a náboženskou neutralitu. Dále uvádějí, že designový výsledek byl prací mezinárodního týmu. Napište nám do komentářů, co si o jejich prohlášení myslíte.

lidl

Zdroje foto+text: Facebook, Twitter, Pixabay.com, Lidl.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru