Dnes vyšlo 1 článků

Létající taxislužba? Všechno je možné!

Létající taxislužba? Všechno je možné!

Na akci Drone Week v Amsterdamu se objevil nový koncept dopravního prostředku, a to létající taxi. To by mělo kombinovat leteckou taxislužbu s autonomním elektromobilem a dronem pro přepravu osob. Právě o takový koncept se pokusily společnosti Audi, Airbus a Italdesign, jež představily prototyp s názvem Pop.Up Next.

Jak to celé funguje?

Nejprve proběhla prezentace samostatného létajícího modulu, který by měl přepravovat cestující vzduchem. Ta se po chvíli velmi precizně usadila na podvozek elektrického vozidla, které následně předvedlo svou schopnost autonomní jízdy. I když se v současnosti jedná pouze o zmenšený model, vše vypadalo velmi realisticky a přesvědčivě.

Avšak již v příštím desetiletí by se mohlo létající taxi zprovoznit v některých velkých městech pro zákazníky Audi. To by samozřejmě kombinovalo rychlé cestování vzduchem s komfortním autonomním cestováním na silnicích. Celá přeprava bude probíhat bez přestupů, což umožní cestujícím velké pohodlí a odpočinek během jízdy.

5165121-img-uber-skyport-dron-v0

Stane se opravdu realitou?

Podle vedení německé automobilky Audi se tento způsob přepravy opravdu stane realitou. Podle nich se stále více lidí stěhuje do velkých měst, kde se tak postupně naplňuje kapacita stávající osobní přepravy. Díky této revoluční technologii by se tak ulevilo veřejné dopravě, protože by ji již nadále nemuseli využívat lidé nevlastnící řidičský průkaz nebo senioři. Kámen úrazu však přichází v rovnoměrném rozložení zátěže mezi vzduch a silnicí, aby ani na jednom z míst nedocházelo ke kolizím, či případně k zácpám.

Nizozemsko-letectví-automoto-zajímavosti

Již nyní probíhají testování

Už v současné době provádí Audi realistické testy vzdušné taxislužby. Zákazníci v Mexico City si například rezervují let vrtulníkem, ke kterému jsou dopraveni vozem německé automobilky. To umožňuje lépe pochopit potřeby zákazníků a tím i zlepšit celý koncept letecké taxislužby. V budoucnosti bude totiž k dispozici širokému spektru klientů, kteří budou požadovat exkluzivní pohodlné cestování bez čekání.

Díky konceptu Pop.Up Next se nejen dozvíme budoucnost osobní přepravy, ale také nalezneme hranice technické proveditelnosti nápadů. Ne všechny z nich jdou totiž zrealizovat, což by samozřejmě byla v tomto případě škoda.

Zdroj text, foto: https://edition.cnn.com/travel/article/uberair-flying-taxis/index.html

 

Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru