Dnes vyšlo 1 článků

Létající auto bude brzy skutečností!

Létající auta znáte pouze ze sci-fi filmů. Jaké by to asi bylo, mít automobil, který v případě potřeby vzlétne? Už brzy si možná takové auto vyzkoušíte. Společnost Terrafugia už nyní pracuje na létajícím automobilu, který by měl být k dispozici během několika let.  

Společnost Terrafugia byla založena v roce 2006 studenty aeronautiky, kteří snili o vytvoření létajícího automobilu. Automobil upravili tak, aby mohlo být v případě potřeby jednoduše přeměněno na letadlo.

giphy-downsized-large

Nyní se ale společnost soustřeďuje na svůj model příští generace – TF-X, který bude schopen vzlétnout, letět i přistát autonomně.

but-terrafugia-is-turning-most-of-its-attention-to-its-next-model-the-tf-x-the-tf-x-will-take-off-fly-and-land-autonomously

V podstatě se jedná o hybridní automobil, který bude dosahovat rychlosti až 800 km/h.

we-are-in-a-position-to-theoretically-bring-a-product-like-this-to-the-market-in-2023-to-2025-dietrich-said-if-thats-achievable-will-depend-a-lot-on-how-conversations-evolve-with-the-faa

Vzlétnout bude moci vertikálně a jediné, co budete muset, je najít prostor o velikosti tenisového kurtu a přepnout automobil do režimu létání.

giphy-downsized-largeII

Model TF-X by měl být k dispozici již během několika let, a to konkrétně v letech 2023-2025.

zdroj/foto: techinsider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru