Létající auta budou na obloze už v roce 2018

Vzestup elektromobilů je docela pomalý, zato vytrvalý. Massachusettská společnost Terrafugia však jde ještě o krok dál než Tesla. Jejich auto bude elektrické, samořídící a ještě bude létat. A prý ho stihnou vyrobit za dva roky.

Společnost Terrafugia prohlásila, že plně funkční prototyp létajícího auta TF-X bude mít k dispozici v roce 2018. Na trh by se mělo dostat mezi roky 2024 a 2028. Prý nebude o moc dražší než ostatní high-endové automobily a vejde se do standardní garáže.

terrafugia-tf-x-autonomous-flying-car@2x

Bude třeba pilotní průkaz?

TF-X bude čtyřmístné a vzhledem podobné běžným automobilům. Jen bude mít dvě sklápěcí vrtule, které zajistí rychlost letu až 320 km/h. Některé zdroje uvádí, že let nebude třeba řídit, jen na začátku cesty zadáte, kam chcete doletět, auto bude ve vzduchu řídit samo.

Pokud by to nebyla pravda, máme otázku. Bude nutné mít na řízení TF-X pilotní průkaz?

terrafugia_tf-x_rendering_17-e1437711577565-630x341

Problémy s legislativou však nejsou jedinou překážkou. Plány jsou velice ambiciózní, realizace nebude snadná. Navíc už se objevilo několik společností, které létající auto slibovaly, a žádná z nich svůj slib nedodržela. Natož stihnout to za dva roky. Ne že bychom se netěšili, až si doletíme do práce, ale skepticismus je v tomhle případě opravdu na místě.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru