Dnes vyšlo 15 článků

Les na fotbalovém trávníku aneb jak upozornit na klimatické změny

Les na fotbalovém trávníku aneb jak upozornit na klimatické změny

Rakousko se snaží zapojit veřejnost do ekologického smýšlení. Dobrým pokusem je vysázení stromůna jednom z fotbalových stadionů. Stromy na stadionu samozřejmě nevyrostly přes noc. Jedná se o výtvor rakouského umělce, který zhotovil umělou imitaci lesa. Nicméně to k zamyšlení lidí stačí. Umělec chtěl poukázat na klimatické změny, které klepou na dveře a spousta lidí je stále bere na lehkou váhu. 

V Rakousku ve městě Klagenfurt, byla na fotbalovém stadionu nainstalováno dílo jednoho z umělců, který chce poukázat na velké klimatické změny a možnou ekologickou katastrofu. Umělec nechal nainstalovat umělý les na fotbalovém trávníku. Umělec je původem ze Švýcarska, jmenuje se Klaus Littman. Své dílo nechal vzniknout na stadionu Wörthersee, kde uměle vysázel 299 stromů. Na prostor, kde se hraje kopaná, mají skvělý výhled divácí z každého místa na tribunách. Fanoušci fotbalu jsou fascinováni hrou a hráči a fandí jim. Na stejné místo umístil les, který by v následujících letech mohl mít stejnou funkci, jako fotbal – lidé by se na něj dívali fasniciváni jako na exponát.

Stadion má kapacitu pro 30 tisíc diváků. Les se kládá z listnatých i jehličnatých stromů. Najdeme tam například modříny, duby, břízy. Les má svým složením druhů stromů podobat typickému středoevropskému lesu. Stromy jsou ař 15 metrů vysoké a jejich stáří se pohybuje kolem 50 ti let. Švýcarský umělec se při svémprojektu nechal inspirovat kresbou rakouského malíře Maxe Peintera. Na jeho kresbě je fotbalový stadion, jehož návštěvníci pozorují les. Littman připravoval svůj projekt celkem 6 let. O realizaci projektu se postaral architekt Enzo Enea. Stromy se na stadion navážely z pěstitelskáých školek.

Pokud byste se rozhodli stadion s nevšední podívanou navštívit, máte na to čas do 27. října. Pak budou stromy znovu převezeny na místo poblíž stadionu, kde budou následně zasazeny.

Zdroj, foto: theguardian.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru