Leonardo DiCaprio promění svůj ostrov na luxusní ekologický resort

Leonardo DiCaprio se stal vášnivým ochráncem životního prostředí. Dokonce se stal tváří dokumentu National Geographic, který nese název Before the Flood. Cestoval dva roky po světě, aby porovnával stav klimatických změn. A nyní herec vytváří nový model resortu.

Herec je v procesu transformace svého soukromého ostrova u pobřeží Belize na luxusní ekologický resort, který by měl být otevřen koncem roku 2018. Nicméně potenciální zájemci mohou „dovnitř“ nahlédnout už nyní.

Leonardo DiCaprio koupil ostrov před 10 lety za 1,75 milionů dolarů. Podle jeho slov bude ostrov průkopnický v ekologickém hnutí. S takovými plány se z herce stává významný altruista životního prostředí.

Na ostrově bude postaveno 36 bungalovů a 36 domů, přičemž všechny nemovitosti budou poháněné energií pouze z obnovitelných zdrojů (solárních panelů a filtrujícího se deště).

Budovy budou nabízet funkce, jako jsou cirkadiánní osvětlení a solární panely. Vzhledem k tomu, že Leonardo DiCaprio je ekologický aktivista, chce, aby byl jeho ostrov environmentálně laděný. Zahrnuje to přetvoření flóry ostrova, odstranění invazivních druhů a jejich narazení za nativnější, například nasazení více mangovníků. A také budou udržovány útesy obklopující ostrov. Polovina ostrova bude vyčleněna pro divokou zvěř a nemělo by chybět ani výzkumné centrum pro vědce na provádění ekologických studií.

Podívejte se na exkluzivní záběry ostrova natočené dronem.

Zdroj: Educate Inspire Change

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru