Dnes vyšlo 1 článků

Lenovo představuje nové ultrabooky a tablet pro Windows 8

Ke 20. výročí řady notebooků ThinkPad společnost Lenovo oficiálně představila dva nové ultrabooky a tablet určené pro nadcházející operační systém Windows 8. Jedním z nových notebooků je 14 palcový ThinkPad X1 Carbon, další je ThinkPad T430u.

Oba ultrabooky se mohou pochlubit Nvidia grafikou s procesory Intel třetí generace. Životnost baterie je sedm hodin. Mají 14 palcový HD displej a toušťku 0,83 cm. Cena T430u je 779 dolarů a cena X1 Carbon 1299 dolarů. Očekává se, že dorazí na trh ještě tento měsíc.

Zatímco Microsoft uvádí na trh svůj Surface v říjnu, Lenovo konkuruje s 10 palcovým zařízením Windows 8 ThinkPad Tablet 2. První verze ThinkPad Tablet byla spuštěna s Google Android. Tablet má procesor Intel Atom, podporuje multi-touch nebo digitizér a stylus. Bude mít klávesnici s možností dokování. Má přední i zadní kameru, USB a HDMI porty a baterii s 10 hodinovou životností.

Zatím Lenovo odmítlo sdělit cenu na ThinkPad Tablet 2. A co se týče konektivity, tak bude podporovat 3G a 4G sítě. Lenovo v červnu začalo prodávat vlastní bezdrátovou širokopásmovou službu pro spotřebitele a podnikové uživatele. Takže je pravděpodobné, že tablet bude pracovat s touto službou.

Zdroj: AllThingsD

Komentáře

Nahoru