Lenovo Group je na cestě, aby se stalo největším světovým výrobcem počítačů

Společnost Lenovo dosáhla výborných výsledků přestože bylo toto čtvrtletí nejslabším v prodeji PC za poslední dva roky. Výrobce Thinkpadu úspěšně získává podíl na trhu, který přebírá od rivalů jako je Dell a Acer. Analytická firma Gartner dokonce Lenovo zařadila na první místo před Hewlett Packard a IDC ho řadí hned na druhé místo.

Lenovo nyní čelí výzvám v oblasti mobilních zařízení a snaží se konkurovat dominantním společnostem Samsung Electronics a Apple. Lenovo vykázalo čistý zisk ve výši 162 milionů dolarů v období od července do září ve srovnání s 143,9 milionu dolarů o rok dříve a 156,3 milionu dolarů podle předpovědi analytiků.

Lenovo tradičně umí získat zákazníky v Číně, Indii a Japonsku. Akvizice v USA, Japonsku, Německu a Brazílii v posledních několika letech také přispěly k posílení prodeje. Nicméně v PC sektoru, který začíná pomalu ustupovat mobilním produktům, bude muset Lenovo přidat a vytvořit širší možnosti a zvýšit kvalitu svých produktů.

Minulý měsíc zahájilo Lenovo výrobu notebooku, který funguje s OS Windows 8 a může být přeměněn na tablet. Lenovo vyrábí smartphony LePhones, které získaly zájemce v Číně, kde se Lenovo řadí na druhé místo za Samsung.

Akcie Lenovo na burze v Číně, odkud pochází téměř polovina tržeb, klesly o 2,2 % před ohlášením hospodářských výsledků. Od začátku roku akcie vyrostly až o 28 % a porazily výrobce PC, jako je HP, Dell a Acer.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru