Tisková zpráva: Lemuři a hulmani sledují realistický obraz na 4K televizoru jako součást svého návratu do divoké přírody

Lemuři a hulmani sledují realistický obraz na 4K televizoru jako součást svého návratu do divoké přírody

 Lemuři a hulmani sledují realistický obraz na 4K televizoru jako součást svého návratu do divoké přírody

Realistický obraz televizorů BRAVIA dává zvířatům nahlédnout do jejich nového domova, který je čeká díky programu
Back to the Wild

  • The Aspinall Foundation, známá mezinárodní nezisková organizace, která se zabývá ochranou zvířat, nainstalovala 4K televizory Sony BRAVIA do výběhů primátů. Ti se díky sledování detailních a realistických záběrů chráněných oblastí připravují na návrat do svého přirozeného habitatu, k němuž bude docházet postupně od roku 2016.
  • Jedná se o pilotní fázi – jednu z několika – právě probíhajícího programu, jehož cílem je připravit lemury a hulmany na jejich budoucí život. Televize učí primáty, jak se vyrovnat s novými situacemi a objekty.

 

Tento týden nechala rezervace Port Lympne Reserve v anglickém hrabství Kent do svých výběhů pro lemury a hulmany nainstalovat nejmodernější 4K Ultra HD televizory Sony BRAVIA X90C. Tento experiment je součástí celosvětového programu záchrany volně žijících živočišných druhů Back to the Wild. Díky němu mohou primáti sledovat v televizi své přirozené prostředí na Jávě a Madagaskaru a seznámit se tak – v detailně vykreslené a naprosto věrné 4K kvalitě obrazu – se svým možným budoucím domovem.

 

Simon Jeffery, Animal Manager, Port Lympne Reserve, k tomu uvedl: „V Port Lympne neustále hledáme nové způsoby, jak zvířata stimulovat a ozvláštnit jejich pobyt zde. Používáme k tomu celou řadu metod, aby si udržela svoji přirozenou zvídavost a zůstala zdravá. Někdy s nimi pracujeme pomocí vůní a chutí nebo jim nainstalujeme prolézačky, přineseme nové hračky – ale tentokrát jsme chtěli zkusit něco jiného: zjistit, zda by je zajímal jejich přirozený habitat v divoké přírodě.

„Naše velké výběhy jsou navržené tak, aby se co nejvíce blížily přirozenému prostředí, v němž zvířata žijí; rozhodli jsme se také dát našim lemurům a hulmanům možnost nahlédnout do skutečné přírody, která se může někdy v budoucnu stát jejich domovem. Obraz 4K televizorů Sony BRAVIA je tak jasný a do detailu vykreslený, že se blíží – více než cokoliv jiného – tomu, co vidíte na vlastní oči.“

Nová řada televizorů BRAVIA X90C nabízí úchvatnou 4K kvalitu obrazu bez ohledu na to, co sledujete – užijete si čtyřikrát více detailů než v rozlišení HD. Díky výkonnému obrazovému 4K procesoru X1 je nyní barva, jas i kontrast každého záběru ještě realističtější. Pokud jde o barvy obrazu, je to právě jedinečná technologie Sony TRILUMINOS Display, která umožňuje vychutnat si vůbec nejširší rozsah barev, takže svěží zelené deštné pralesy vypadají neuvěřitelně bohaté a živé.

Simon Jeffery dodává: „Od roku 2012 jsme zpět do chráněných lesů na Jávě vrátili několik skupin hulmanů, gibonů a také hulmana sundského z rezervace Port Lympne Reserve a z našeho sesterského parku Howletts Wild Animal Park. Plán je takový, že tato konkrétní skupina hulmanů bude navrácena do přírody v roce 2016.

Přestože již delší dobu úzce spolupracujeme s místními obyvateli Madagaskaru, zatím jsme do přírody tohoto jedinečného ostrova nevrátili žádné lemury narozené v zajetí. Naše průzkumy a terénní příprava byla velmi úspěšná a jsme nesmírně rádi, že můžeme začít uvažovat o možnosti návratu lemurů zpět do divoké přírody, kam patří.“

Rezervace Port Lympne Reserve, která je součástí The Aspinall Foundation, aktivně chrání vzácné a ohrožené druhy zvířat a, kdykoliv je to možné, navrací je do chráněných oblastí v divoké přírodě. Port Lympne je aktivním členem celosvětových výměnných a chovatelských programů a má na svém kontě celou řadu chovatelských úspěchů.  

 

Program návratu zvířat do divoké přírody zahrnuje také část věnovanou přípravě příslušné infrastruktury: v terénu jsou nasazeny týmy, které monitorují situaci před a po vypuštění zvířat, jsou vybudovány aklimatizační výběhy, aby si zvířata mohla zvyknout na svůj nový domov. Samozřejmostí je také postupný přechod na jiný typ stravy. Na celý proces bedlivě dohlížejí veterináři a ošetřovatelé, aby byl jeho průběh co nejhladší.

 

– Konec –

 

Pro média

Více informací na vyžádání poskytne:

Pavlína Kotilová, Brand Activation Specialist, Consumer Electronics Czech Republic & Slovakia, Sony Europe Limited, organizační složka Česká republika, tel.: +420 222 864 111, +420 602 780 239, e-mail: pavlina.kotilova@eu.sony.com, www.sony.com

Martina Strakáčová, PR agentura společnosti SONY, Bison & Rose, tel.: +420 233 014 059,
+420 777 771 087, e-mail: martina.strakacova@bisonrose.cz, www.bisonrose.cz

 

 

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru