Lékařská studie dokazuje, že iPad je pro děti před chirurgickým zákrokem stejně účinný jako sedativa

Občas jsou děti jako z divokých vajec, jak se lidově říká. Pokud chcete svou ratolest zklidnit, nemusíte mu podávat sedativa. Stačí mu dát iPad, protože ten má stejný efekt jako zklidňující léky.

Světový kongres anesteziologů v Hongkongu odhalil zajímavou skutečnost. Podle francouzské lékařské studie dochází při použití iPadu ke snížení hladiny úzkosti u dětí před chirurgickým zákrokem stejně jako při podání sedativa midazolamu. Midazolam je běžně podávané sedativum před celkovou anestezií.

ipad-823922_1280

Zdroj: Pixabay

Celkem 54 dětem byl podán perorálně či rektálně lék midazolam. A dalších 58 dětí dostalo do rukou iPad, na kterém hrály hry asi 20 minut před anestezií. Vědci zjistili, že tablet snižuje pocit úzkosti stejně jako zklidňující sedativum. Znamená to tedy, že vliv iPadů (a tabletů obecně) je podle studie velice příznivý. Osvědčil se totiž jako medikamenty.

Zdroj: 9TO5Mac/a>

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru