Dnes vyšlo 15 článků

Lego stavebnice se budou vyrábět z cukrové třtiny

Lego stavebnice se budou vyrábět z cukrové třtiny

Malé plastové kostičky, které jsou často sběratelským kouskem, se už nebudou vyrábět z plastu. Ve výrobě se osvědčil nový materiál, kterým je cukrová třtina. Postupně se LEGO z cukrové třtiny dostáva na prodejní pulty. Kultovní firma se tak rozhodla v rámci ekologického smýšlení.

Také Lego se připojilo k mnohým firmám, které se rozhodli pomoci životnímu prostředí a nezatěžovat ho plasty. A to i přesto, že jsou z plastu veškeré jejich výrobky. Vývojářům se podařilo najít jiný materiál, který plast plně nahradí a je jím právě zmiňovaná cukrová třtina. Cílem Lega je, aby do konce roku 2030 byly veškeré jejich stavebnice z cukrové třtiny.

Snímek obrazovky 2018-10-16 v 21.28.25

LEGO oblíbené stavebnice pro malé i velké vyrábí už 86 let. Plastové kostičky tak prostoupily několik generací. Lego vzniklo v Dánsku a právě tam se inspirovala konceptem první stavebnice z přírodního zdroje. První stavebnice bude větrná elektrárna Vestas. Celý název stavebnice je LEGO Creator Expert Vestas Wind Turbine. Finální podoba stavebnice bude ve velikosti jednoho metru. Mini větrná elektrárna bude fungovat,  jelikož turbína bude poháněna malým motorkem. V okolí elektrárny je domek, kde bydlí malé Lego postavičky představující pracovníky reálné elektrárny Vestas.

V balení je 826 kostiček. Jestli vám to přijde jako vhodný tip na vánoční dárek, můžete ho uskutečnit. LEGO z cukrové třtiny bude v prodeji měsíc před Vánoci a sice 23. listopadu.

 Zdroj, text/foto: bbc.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru