Dnes vyšlo 15 článků

LED přechody pro chodce zachraňují životy hráčům Pokémon GO

V současné době, kdy lidé používají při chůzi mobilní telefony, se stále častěji objevují dopravní nehody s chodci způsobené právě jejich nepozorností. Vstoupí do křižovatky, aniž by se rozhlédli.  

„Chování lidí se výrazně změnilo od té doby, co se objevily chytré telefony, ale naše prostředí tomu nebylo přizpůsobeno,“ říká Soren Luckins, zakladatel melbournského grafického studia Büro North.

U přechodů pro chodce jsou hrbolky, které mají upozornit zrakově postižené chodce, že mají zůstat stát. Grafické studio Büro North tyto hrbolky vybavilo červenými a zelenými LED diodami, které chodce upozorní, že mají stát anebo že mohou bezpečně přejít přes ulici.

giphy2

Zdroj: WIRED

Koncept není zcela bezprecedentní. Začátkem tohoto roku dopravní firma v německém Augsburgu nainstalovala LED chodníky v blízkosti dvou železničních přechodů. Když se blíží tramvaj, diody blikají červeně. Sousední město Kolín nad Rýnem experimentuje s podobným nápadem.

LED diody integrované do přechodů nejsou řešením, ale jsou pouze ukázkou toho, jak jsou lidé posedlí chytrými telefony. Ale inteligentní přechody mohou zachránit život.

„Když došlo ke změně chování lidí, musí se změnit i město,“ dodal Soren Luckins.

2016_04_19_Lichtsignal_Boden_Haunstetter-Str_5-1024x602

Zdroj: WIRED

Soren Lukins také podotkl, že v dokonalém světě by bylo nejlepší navrhnout řešení, které by inspirovalo k lepšímu chování spíše než k podpoře špatných návyků.

„Faktem je, že je obrovský nárůst počtu dopravních nehod. Není naší povinností učit lidi, jak vést lepší život. Naší povinností je, aby se bezpečně dostali z bodu A do bodu B.“

Zdroj: WIRED

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru