Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: LED osvětlení: Úsporné řešení nebo tahák na peníze?

LED osvětlení: Úsporné řešení nebo tahák na peníze?

LED svítidla se stávají čím dál tím populárnějšími. Nejenže vás překvapí svou úsporou a šetrností k životnímu prostředí, ale především svým všestranným využitím.

Úspora energie se v poslední době stává opravdu oblíbeným tématem, nejenže tím šetříme naši planetu, ale především naši peněženku. Za zmínku stojí jen LED svítidla, která sice poprvé upoutají svou velkou pořizovací cenou, avšak i tak se to vyplatí. Jakto? Peníze se vám totiž po čase vrátí a vy (místo toho, abyste byli v mínusu) začnete zjišťovat, že vám po zaplacení všech potřebných účtů zbývají nějaké peníze navíc. Oproti klasickým žárovkám tak ušetříte až desetinásobek, což dělá z LED osvětlení inovační technologii a zároveň jakousi revoluci v tomto oboru. Avšak u výhod jsme neskončili, za zmínku stojí například jejich odolnost. Tato světla jsou (dle dostupných informací) připravena snad na všechno a jsou tedy maximálně odolná proti poškození.

Další výhodou je doba, za jak dlouho se rozsvítí. U úsporných žárovek jsme zvyklí, že se úplně rozsvítí až po nějakých 5 minutách. Většina lidí světlo nepotřebuje za 5 minut, ale hned. Takové výkonné LED světlo svítí hned a obejde se to bez jakéhokoliv zdlouhavého čekání na to, než se žárovka výsostně rozzáří. Velkým plusem u LED žárovek je zároveň fakt, že nevydávají škodlivé UV záření.

“Chci LED světlo, kde ho můžu sehnat?”

Pokud jste nyní usedli ke své kalkulčce a začali počítat, možná vám došlo, že LED žárovky se vyplatí. Kde tedy sehnat? Na úvod nutno zmínit, že toto osvětlení se prodává v několika variantách, velmi oblíbený je třeba LED panel, který přinese nový nádech do vašeho domova. Nejenže je to moderní způsob osvětlení, ale zároveň se jedná o revoluční zdroj světla a také jakýsi unikát po stránce designu.

Opět se nyní dostáváme k výhodám LED osvětlení. Určitě netřeba představovat klasicé žárovky, které nejenže jsou žrouty energie, ale především vyzařují poměrně velké množství tepla. Jejich životnost není tedy moc oslňující a určitě hodně naštve, když jenom jedna malá žárovka vyhodí pojistky v celém domě. Zde opravdu nemá konkurenci zmiňované LED osvětlení a s ní např. LED trubice, která je opět velmi oblíbeným produktem z této oblasti. Zákazník má samozřejmě šanci zvolit si libovolnou barvu, tento druh osvětlení lze využít především ve velkých prostorách nejen jako dekorační prvek, ale především jako zdroj leckdy potřebného světla.

A jako poslední, co je třeba zmínit, jsou LED halogeny, které určitě každý z nás zná z běžného života. Oproti klasice je o více jak 80 % úspornější, což je nejen plus pro přírodu, ale především pro vaše finance. Dále se v této oblasti využívají oblíbené reflektory, které můžete znát například z osvětlení ve výlohách obchodů nebo z billboardů.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru