Dnes vyšlo 15 článků

LED maska reagující na zvuky bude brzy k mání

Už v dubnu 2018 by se mohly první masky dostat ke svým majitelům. Vývojáři ze skupiny Outline Montréal, kteří představili svou vizi na Kickstarteru, by chtěli dodat první masky před začátkem hudební festivalové sezóny. V současné době je vybráno přes 543 % požadované částky, takže je velice pravděpodobné, že vše klapne.

Masky nejsou nic nového. Lidstvo je používá už tisíce let, aby ukrylo svou identitu. V některých kulturách mají masky i další specifické účely, které jsou mnohdy spojovány s rituály. V nedávné době byla ve společnosti velice populární maska Anonymous a maska koňské hlavy.

LED maska reagující na zvuk má v sobě spojovat umění a technologii. Díky tomu může nositel skrýt svou tvář, ale zároveň pobaví všechny okolo. LED maska prostřednictvím světelných efektů znázorní jakoukoliv hudbu nebo rytmus. Váha celé masky je pouhých 80 gramů a je ohebná, takže skvěle padne na každý obličej, ale také se snadno schová do kapsy, nebo do batohu.

Technické parametry masky

Základním kamenem LED masky je fosforový inkoust, který je spárován se zvukově citlivým modulátorem lithia. A co to vlastně je ten fosforový inkoust? Nemusíte se bát žádné nemoci z ozáření. Je to stejná technologie, která se už řadu let používá v hodinkách. Fosforový inkoust je materiál, který spotřebovává jen minimum energie, je na dotek studený a vydává velmi podmanivou záři.

tech specNěkolik řádků textu si zaslouží také zvukově citlivý modulátor lithia. Vývojáři z Outline Montréal považují tuto část za nejvíce pokročilou technologii v masce. Oproti předchozí verzi ho dokázali vytvořit menší a lehčí. Modulátor je napájený Li-Ion baterií s označením (DC5V). A k čemu vlastně modulátor slouží? Díky této věcičce se přeměňují zvukové vlny na programované vzory, které vytváří světelné efekty.

Oproti předešlým modelům LED masky nyní vývojáři umístili modulátor na zadní část pásku, který drží masku na hlavě. Díky tomu je nošení mnohem pohodlnější. Na stejném místě je možné také nastavit intenzitu světelných efektů. Respektive citlivost na zvuk a rytmus.

liskaV nové kolekci najdete 8 působivých designů!

Nutno podotknout, že uskupení Outline Montréal už má za sebou jednu vydařenou kampaň na kickstarteru s předešlou verzí LED masky. V současné době slibují mnohá vylepšení a především 8 nových designů LED masek. O design nové kolekce se postaral Patrick Seymour a BÜRO UFHO za podpory fanoušků a donátorů, kteří dali tvůrcům cenou zpětnou vazbu.

f695fad4ddfeef82d88ce431be8dc20a_originalZájemci mohou vybírat z masek, které nesou označení JAGUAR 2.0, FOX (liška), OBAMASK (spojení slov Obama a maska), GRIZZLIGHT (spojení slov grizly a světlo), KING (král), DUKE (vévoda), WILDCAT (divoká kočka), Y ROBOT.

Zdroj: https://www.kickstarter.com/projects/outline-montreal/the-sound-reactive-led-mask?ref=home_new_and_noteworthy#prototype-slide-109152

Komentáře

Nahoru