Dnes vyšlo 15 článků

Layout from Instagram – nová aplikace k vytváření koláží

V obchodu Google Play se objevila nová aplikace od Instagramu – Layout from Instagram. Slouží ke snadné tvorbě koláží. V současné době existuje pestrá škála aplikací tohoto typu, a proto nás zajímalo, čím Layout from Instagram dokáže upoutat. V následujících řádcích si prozradíme, jak aplikace pracuje a proč byste si ji (ne)měli nainstalovat. 

Screenshot_2015-05-21-14-55-09

Layout from Instagram

Tvorba koláží

K vytvoření koláže potřebujete nejprve vybrat vhodné fotografie. Nabízí se vám fotografie z galerie, nebo je můžete pořídit přední kamerou. Pořízení fotografií je skryto pod názvem „fotokabinka“. Jestliže do ní vstoupíte, automaticky se aktivuje přední kamera fotoaparátu. V pravém dolním rohu nastavíte počet fotografií, jež má být zaznamenán.

Jestliže nastavíte například 4 fotografie, potom po zmáčknutí tlačítka pro fotografování probíhá pořizování fotografií. Všechny 4 fotografie budou pořízeny automaticky, přičemž mezi každým focením máte 1 až 2 sekundy k nastavení nové pózy. Jakmile bude focení ukončeno, zobrazí se fotografie v horní části obrazovky.

Druhou možností je vybrat již dříve pořízené fotografie z nabídky. Můžete vybrat přímo z galerie, nebo můžete najet na záložku „Obličeje“, kde se vám zobrazí fotky pouze s obličeji.

instagram foto

Úpravy a efekty

Jakmile vyberete příslušné fotografie, v horní části aplikace stačí kliknout na některou z nabízených koláží. Poté přejdete do prostředí s úpravami, kde je možné nahradit stávající fotografie, zrcadlit jednotlivé fotografie, případně je překlopit. Fotografie v koláži můžete také libovolně zmenšovat a zvětšovat klasickým gestem pinch-to-zoom.

Dále je možné upravit rozložení koláže, což provedete tažením prstu po výrazné modré lince, která se nachází u označených fotek. Stačí linku podržet a potáhnout, čímž se fotografie zmenší/zvětší. Ostatní fotografie se automaticky velikostně přizpůsobí. Ovládání je naprosto jednoduché, intuitivní a efektivní, na čemž Instagram zakládá.

zvetseni

Zvětšení fotografií pomocí gesta pinch-to-zoom.

rozlozeni

Úprava rozložení fotek.

Výsledná koláž

Jakmile máte koláž hotovou, stačí ji uložit. Poté se vám nabídne možnost sdílení na Instagramu, Facebooku a dalších sociálních sítích a kanálech. Jestliže chcete koláž sdílet na Instagramu, můžete ještě upravit finální podobu koláže prostřednictvím efektů.

ulozeni

Závěrem můžete koláž sdílet.

Zdroj: Blog Instagram

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru