Tisková zpráva: LATA: Charitativní prodejní výstava hrnečků slavných osobností

Od 2. prosince do konce roku bude v kavárně Friends Coffee House (Palackého ulici 7, Praha 1) probíhat charitativní prodejní výstava hrnečků slavných osobností. Zájemci si boudou moci hrnky, které věnovali slavní, zakoupit a podpořit tak občanské sdružení Lata, jež téměř 20 let pomáhá ohrožené mládeži. Minimální cenu hrnečku stanovili sami dárci, kupující ji mohou samozřejmě navýšit.

Bude možné si vybrat mezi hrnečky Lucie Bílé, Miroslava Donutila, Marty Kubišové, Ani Geislerové, Martina Dejdara, Ivy Pazderkové a mnoha dalšími. Pravidelně svůj hrneček věnuje například Karel Schwarzenberg. Mezi dárci jsou letos nově olympijský vítěz David Svoboda, režisérka Helena Třeštíková se svým hrnečkem z točeného porcelánu či herec Jiří Lábus s hrnkem s Marge Simpsonovou a další. Kuriozitou je hrnek od horolezce Radka Jaroše, který s ním absolvoval několik expedicí na nejvyšší hory světa. „Tento hrnek mám od roku 2009 a byl se mnou při expedicích na  Anapurně, Lhotse, Gašerbrumu I i II,  Manásalu a dalších vrcholech. Věřím, že novému majiteli bude sloužit stejně dobře, jako mě. Latu jsem rád podpořil, protože jejich pomoc dětem a dopívajícím je důležitá. Navíc se mi líbí, že Lata funguje na principu dobrovolnictví,“ komentoval Radek Jaroš.

„Letos bude vystavováno více než 20 hrnků od známých českých osobností z oblasti politiky, divadla, hudby i sportu. Jsme moc rádi, že je tato charitativní výstava vnímána jako tradice, která k adventu patří.  Věříme, že i letos bude o Lata hrnky zájem a že se nám podaří získat minimálně stejnou částku jako v předchozích letech,“ uvedla Markéta Ježková, ředitelka občanského sdružení Lata.

O občanském sdružení Lata

Občanské sdružení Lata – Programy pro ohroženou mládež pomáhá od roku 1994 sociálně ohroženým dětem a mladým lidem ve věku 13-26 let. Hlavní projekt „Ve dvou se to lépe táhne“ je založen na vrstevnické podpoře od vyškolených dobrovolníků, od nichž se klienti učí, jak se vypořádat s obtížnými životními situacemi a kvalitně trávit volný čas. Pomoc dobrovolníků je doplněna o odbornou péči sociálních pracovníků a další doplňkové služby. V roce 2012 rozšířilo sdružení své služby o program podpůrné individuální práce s rodinou. Jeho cílem je provázení rodičů v náročných momentech výchovy dětí, nalezení prostoru pro komunikaci mezi členy rodiny a posílení zdravých vazeb mezi nimi.  Za svou práci získala Lata v roce 2013 mezinárodní Cenu Nadace Erste za přínos sociální integraci. Více informací naleznete na www.lata.cz

Lata – příběhy s dobrým koncem

Martin 15let se o Latě se dozvěděl od svého vychovatele v Dětském domově. Jeho matka je alkoholička a proto se o něj nemůže starat. Nejvíc ho štve, že slibuje, že přestane pít a vezme si ho zpátky k sobě, ale nikdy to nesplnila. Martin sice nějaké kamarády má, ale ne nikoho, komu by věřil a mohl by se mu svěřit se svým trápením. To je jeden z důvodů, proč chtěl mít nějakého dobrovolníka či dobrovolnici. Martin se po zapojení do programu Laty začal scházet se svojí dobrovolnicí Jitkou. Na první schůzce si povídají o své rodině a plánují, co by mohli společně dělat. Na dalších schůzkách společně dvojce chodí hrát ping pong, lézt na stěnu či do aquaparku. Martin s Jitkou mluví o tom, jak je pro něho těžký vztah s mamkou, baví se společně i o Martinově první přítelkyní, kterou si (jak později přiznává) našel s pomocí Jitky, protože se s ním mohl bavit o tom, jak na ní má působit a kam jí má pozvat na rande, případně co si má obléct. Nedorozumění, která spolu s Jitkou občas měli, si vždy vyjasnili a Martin si velice cení toho, že se na něj Jitka „nevyprdla“, když jí někdy zalhal.

Štítky: , , ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru