Dnes vyšlo 15 článků

Las Vegas instaluje chytrá světla poháněná chůzí

Když se řekne „čistá energie“, pravděpodobně si představíte solární panely a větrné turbíny. Ale co například prostá činnost, jako je chůze? I ta by mohla vytvářet bezemisní elektřinu. Las Vegas je názornou ukázkou, že kinetická energie je skutečným řešením, jak zabránit produkci oxidu uhličitého, které způsobuje globální oteplování. Velkoměsto totiž instaluje inteligentní pouliční světla, která jsou poháněná chůzí.

Společnost EnGoPLANET spolupracuje s městem, přičemž instaluje v ulicích lampy napájené solárními panely a kinetickou energií.

las-vegas-solar-streetlights-1020x530

Zdroj: Inhabitat

„Chceme poskytovat služby na vysoké úrovni a zároveň se dívat do budoucnosti a zajistit, abychom byli udržitelní,“ uvedl starosta Las Vegas Carolyn G. Goodman. „Prostřednictvím našich LEED certifikovaných budov, solárním projektům, vodní rekultivaci, alternativnímu palivu vozidel a udržitelnými pouličními lampami se Las Vegas vydává ekologickou cestou. Las Vegas se snaží být na špici a tento projekt dokonale zapadá do plánů na rozvoj našeho inovačního centra.“

received_10153992927631592-1020x610

Zdroj: Inhabitat

EnGoPLANET odhaduje, že svět utrácí více než 40 miliard dolarů ročně za energii pro více než 300 milionů pouličních lamp, které způsobují k produkci více než 100 milionů tun oxidu ročně. Takže solárně-kinetické pouliční lampy jsou skvělou cestou, jak by mohla vláda splnit své cíle v oblasti ekologie. A stejně jako spousta měst, tak i Las Vegas chce dosáhnout nulových emisí.

received_10153992927706592-1020x610

Zdroj: Inhabitat

EnGoPLANET také chce, aby tato pouliční světla byla nainstalována na místa, kde není ještě veřejné osvětlení. Z tohoto důvodu zahájila společnost projekt na crowdfundingovém portálu IndieGoGo, kde chce získat peníze na instalaci solárně-kinetických pouličních světel v 10 vesnicích v Africe.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru