Dnes vyšlo 15 článků

Larry King populární americký moderátor zemřel ve věku 87 let

Larry King populární americký moderátor zemřel ve věku 87 let

Legendární americký moderátor Larry King zemřel ve věku 87 let. Na začátku tohoto roku byl hospitalizován, kvůli nákaze covidem-19. Hospitalizace probíhala v nemocnici v Los Angeles. Oznámení o jeho smrti se objevilo na twitterovém účtu společnosti Ora Media, která populárnímu moderátorovi patřila. Nicméně příčina smrti v příspěvku uvedena nebyla. Larry King zemřel 23.ledna.  

Larr King patřil do rizikové skupiny ohledně onemocnění covid-19. Ne jenom svým vysokým věkem, ale také tím, že trpěl cukrovkou, prošel si několika infarkty a měl řadu dalších zdravotních komplikací. Mezi poslední velké zákroky patří operace kvůli rakovině plic.

Larry King se narodil v Brooklynu v New Yorku v roce 1933. Svou kariéru odstartoval v roce 1957 v rozhlase na Floridě. Od roku 1985 do 2010 moderoval svůj vlastní pořad Larry King Live na televizní stanici CNN. V pořadu debatoval s největšími celebritami, sportovci i politickými představiteli. King dokonce moderoval 90minutové debaty mezi viceprezidentem  Al Gorem a miliardářem Rossem Perotem. Debatu sledovalo více než 16 milionů lidí. Toho roku byl King označen za nejvlivnější mediální osobnost v Americe. Larry King se stal tváří pořadu v ruské televizi na kanálu Russia Today.

Larry King si své popularity vážila uvědomoval si ji. Považoval se za upřímného a opravdu zvědavého. Zajímalo ho, co si lidé myslí. Rád poslouchal odpovědi na své otázky a snažil se odstavovat své ego. Snažil se v dialogu nepoužívat slovo „já“, vnímal ho jako irelevantní a prostředek k předvádění se.

Zdroj,foto: cnn.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru