Laponský zimní ráj vás ubytuje ve skleněném iglú, kde můžete pozorovat polární zář

Finsko je nádherná země, která se pyšní panenskou přírodou. Země láká na pohádkovou zimní dovolenou, která bude doprovázená klidným a tichým prostředím. Dobrodružství si užijete ve finském resortu s krkolomným názvem Kakslauttanen.

Když se řekne iglú, pravděpodobně si představíte sněhový příbytek, který jste stavěli jako malé děti. Nicméně existuje skleněná varianta, která uchovává příjemné teplo. Skleněné iglú se nachází v laponském města Rovaniemi na březích jezera Lehtojärvi.

hotel-kakslauttanen-igloo-village2

Ze skleněného iglú můžete pozorovat polární zář.

Ze skleněného iglú můžete pozorovat polární zář, která je hlavním lákadlem resortu. Iglú je zasazené do prostředí bez městských světel, tudíž pozorován noční oblohy je báseň. Co víc si můžete přát, než vidět krásnou polární zář přímo z postele? Netradiční hotel nacházející se nedaleko polárního kruhu vám to umožní. Nespornou výhodou je, že na severu Finska je přírodní fenomén viditelný 200 dní v roce.

hotel-kakslauttanen-igloo-village4

Polární zář je viditelná 200 dní v roce.

Skleněné iglú je vyrobené z termálního skla, které udržuje uvnitř hotelu příjemné teplo. Současně termální sklo nenamrzá.

hotel-kakslauttanen-igloo-village3

Vše sledujete přímo z postele.

Hotel disponuje největší parní saunou na světě, barem a restaurací z ledu. Velké popularitě se těší psí a sobí zápřahy, snowboarding a lyžování. Nevypadá tato dovolená pohádkově? Vypadá, ale musíte počítat s cenou 415 eur (cca 11 200 Kč) za jednu noc.

hotel-kakslauttanen-igloo-village-lead

Musíte počítat s cenou 415 eur za noc.

Zdroj / Foto: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru