Dnes vyšlo 15 článků

Land Rover vytvořil kompaktní, ale útulnou vánoční kabinu pro Santu Clause

Inženýři z Land Roveru ve spolupráci se specializovanými dánskými architekty ze studia LUMO vytvořili útulnou vánoční kabinu vhodnou pro dvě dospělé osoby. Tato vánoční kabina, která je vyrobená z udržitelných materiálů s minimálním dopadem na životní prostředí, je přizpůsobena tak, aby se vešla do zadní části automobilu Land Rover. V kabině nechybí vánoční dekorace a doplňky, ba dokonce ani mrkev pro soby Santy Clause.

V kabině je příjemná teplota, i když s ní přijedete na severní pól s teplotou pod -21 °C. Stačí ji mít napojenou na 12V zásuvku v autě.

„Chtěli jsme vytvořit vánoční kabinu pro Santu Clause,“ řekla Helen Ali, vedoucí týmu Land Rover. „Sedadla vozidla jsou sklopit do roviny pouhým stiskem jediného tlačítka, čímž vznikne větší nákladový prostor. Chtěli jsme ukázat, jak univerzální naše vozidlo je.“

Vánoční kabina je stejně vysoká jako automobil a má k dispozici volitelné zadní sedadlo. Disponuje velkými horizontálními a vertikálními dveřmi, které otevírají úchvatný výhled ven.

„Cokoliv, co nese značku Land Rover, musí být efektivní, užitečné a musí to mít pěkný design. Naše kabina musela být odolná a jednoduchá na přepravu. Toto byl jeden z nejvíce netradičních projektů, na jakém jsme ve firmě pracovali,“ dodal Muhammed Malik, inženýr v Land Rover.

Zdroj: Design Boom

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru