Lampy, které se rozsvítí jen ve chvíli, kdy se pod ně postaví lidé

Lidé na náměstí Vallero v Jeruzalému si mohou odpočinout pod samo-nafukovací květinami, které slouží jako lampy. Květiny na náměstí nainstalovala společnost HQ Architects v roce 2014 a tento projekt si získal název Warde. Jedná se o devět metrů vysoké květiny, které rozjasní depresivní část města v okamžiku, kdy zde přijdou lidé, či přijíždí tramvaj.

Město chce zlepšit městské prostory v samotném centru, a proto se rozhodlo pro tento projekt. Na náměstí panuje depresivní nálada, kterou má projekt Warde odvrátit. Posláním obřích květin je rozveselit městskou část.

inflating-flowers-warde-hq-architects-jerusalem-7

Lampy připomínající obří květiny

Lampy ve tvaru květin rozproudí fantazii a s jejich pomocí mohou lidé překonat depresivní atmosféru náměstí. Čtyři obří květiny jsou pečlivě umístěné tak, aby byly viditelné z celého náměstí a dokonce i z přilehlého trhu. Každá květina je zvlášť nafukovaná a reaguje na situaci kolem ní. Kdokoliv projde, květiny se naplní vzduchem a začnou se otevírat. A když lidé odchází, začnou se vyfukovat.

warde-installation_271015_08

Jak systém funguje?

Jakmile člověk přijde pod květinu, ta se nafoukne a zůstane nafouknutí do doby, než člověk prostor opustí. Pokud se začne přibližovat tramvaj, nafouknou se všechny čtyři květiny. Jakmile lidé opustí prostor, opět se vyfouknou.

inflating-flowers-warde-hq-architects-jerusalem-8

Co byste řekli na takové lampy u nás?

Zdroj / Foto: Design Boom

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru