Dnes vyšlo 15 článků

Lamborghini představilo Centenario Roadster za 2,3 milionů dolarů

Luxusní značka automobilů Lamborghini představila v kalifornském Monterey otevřený model Centenario, který je prezentován jako výroční model.

Karoserie z uhlíkových vláken vyniká aerodynamickými doplňky. Centenario Roadster nemá žebrování na přídi a pevnou neodnímatelnou střechu, čímž se naprosto odlišuje od ostatních modelů z vozového parku této značky. Žihadlo disponuje vidlicovým dvanáctiválcovým motorem s objemem 6,5 litru, který se nachází podélně uprostřed. Pod kapotou se skrývá 770 koní. Pozoruhodný parametrem je zrychlení z nuly na sto kilometrů za hodinu, a to 2,9 sekund. A maximální rychlost, které dokáže Roadster dosáhnout, je přes 350 kilometrů za hodinu.

Nechybí sedmistupňová polosamočinná převodovka ISR či natáčení zadních kol v patnáctistupňovém úhlu. Vozidlo zdobí zadní křídlo, které se vysouvá o 150 mm. Centenario Roadster je pokrytý speciální barvou, která nese název Argento Centenario.

A nyní nahlédneme do interiéru. V kokpitu dominuje jedenáctipalcová dotyková obrazovka. Samozřejmostí jsou různé telemetrické údaje o vozidle. Za příplatek můžete získat dvě kamery, které vás budou informovat o dění kolem automobilu.

Lamborghini Centenario Roadster stojí 2,3 miliony dolarů, ale už si nemůžete koupit ani jeden kousek, protože všechny jsou rozebrány.

Zdroj: High Snobiety

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru