Kyberzločinci způsobili škody ve výši více než 850 milionů dolarů

Kyberzločinci způsobili pomocí botnetů označených americkou FBI jako Butterfly napáchaly doposud škody ve výši více než 850 milionů dolarů.

FBI to oznámila ve středu při příležitosti zatčení deseti z těchto kybezločinců.

FBI ve spolupráci s orgány několika dalších zemí zatkla deset kyberzločinců z Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Makedonie, Nového Zélandu, Peru, Velké Británie a USA v rámci operace pátrající po původcích škodlivého kódu Yahos. Pomocí Yahos infikovaly gangy více než 11 milionů počítačů. Ty byly následně ovládány přes botnet Butterfly a díky ukradeným údajům z kreditních karet, bankovních účtů měli kyberzločinci podle tvrzení FBI způsobit dosud škody ve výši více než 850 milionů dolarů. Yahos se šířil mimo jiné na Facebooku, který poté kriminalisté využili při identifikaci zatčených.

Zdroj: https://www.dsl.sk/article.php?article=13471

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru