Dnes vyšlo 1 článků

Kyberstalking mu zničil život: kanadský učitel je bezmocný

Kyberstalking mu zničil život: kanadský učitel je bezmocný

Pětatřicetiletý Lee David Clayworth prožívá už dva a půl roku nefalšovanou noční můru. Tento učitel z kanadského Vancouveru se stal obětí kyberstalkingu své bývalé přítelkyně a jejích pomlouvačných a nenávistných komentářů o něm.

Bývalá přítelkyně tak Clayworthovi doslova zničila život. Muž musel odejít ze svého zaměstnání a na žádnou z četných žádostí o místo nedostal kladnou odpověď. Clayworth věří, že zaměstnavatele odrazují právě negativní komentáře jeho bývalé přítelkyně.

Krádež a nechutné emaily

Vše začalo v roce 2010 v Malajsii, kde Clayworth učil. Zde si našel známost, se kterou se ovšem po několika měsících rozešel. Dívka se poté vloupala do jeho bytu a ukradla mu laptop, harddisk a další osobní majetek. Pak se nabourala do jeho emailu a Clayworthovým jménem rozeslala všem jeho známým nechutné emaily o tom, jak muž zneužívá své nezletilé studenty. To byl ale teprve začátek.

Kanaďan Claworth se stal obětí kyberstalkingu: snímek jej obviňuje z pedofilie

Jeden z postů, obviňujících Kanaďana z pedofilie

 Žena se dále nerozpakovala na řadu webových stránek vyvěsit Clayworthovy nahé fotky. Zároveň na řadu sociálních sítí umístila komentáře, obviňující Kanaďana z nevhodného až kriminálního jednání. Muž našel na internetu řadu komentářů, obviňujících jej z pedofilie a zneužívání dětí.

Soud nic nevyřešil

Clayworth svou malajskou pronásledovatelku ještě v Malajsii zažaloval. Soud ji uznal vinnou a uložil jí zaplatit odškodnění ve výši 66 000 dolarů. Obtěžování tím ale neskončilo. Soud tedy ženě uložil trest odnětí svobody, ale ta mezitím uprchla ze země. Clayworth věří, že je nyní v Austrálii.

Soud dále uložil Googlu, Yahoo a Bingu zablokovat Clayworthovo jméno ve vyhledávání, ovšem ani od jedné z těchto tří společností nedostal pozitivní odpověď. Google jediný odpověděl, ale prohlásil, že s celou záležitostí nemůže nic udělat. Clayworth se pokusil kontaktovat také webmastery jednotlivých serverů, na nichž se nacházely hanlivé informace, ale se střídavým úspěchem. Muži tedy nezbývá mnoho nadějí, jak své jméno očistit…

Zdroj: https://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/story/2013/05/03/bc-cyber-stalking.html

Zdroj obrázku: https://www.cbc.ca/gfx/images/news/topstories/2013/05/04/mi-bc-130503-cyberstalking-3.jpg

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

  • Ladislav

    Nemůže nic dělat… Ale může. Pokud už je to v takovém stadiu, jak je popisováno v textu, tak jediné řešení je změnit identitu. Požádat o změnu jména a příjmení, což by mu soud pravděpodobně umožnil, a začít znovu někde jinde.

Nahoru