Dnes vyšlo 15 článků

Kwikset Kevo: Odemkněte své dveře jediným dotykem

Kwikset Kevo: Odemkněte své dveře jediným dotykem

Už žádné hledání klíčů na dně kabelky či kapes, už žádné štrachání při pozdních návratech domů a probuzení celé rodiny. Kwikset představil revoluční typ zámku, který se pomocí Bluetooth spojí s vaším smartphonem a umožní vám odemknout dveře jediným dotykem. Dostat se domů nebylo nikdy snazší.

Novinka by měla fungovat se smartphony iPhone 4S nebo iPhone 5 a podle firmy stačí, když budete mít svůj iPhone s sebou. Ten se přes Bluetooth Smart-Ready spojí se zámkem, který se tím stane citlivým na váš dotyk – ale jen váš a nikoho jiného. Firma také vydala prohlášení, že kromě této verze pro běžné uživatele testuje i speciálně zakódovanou vojenskou verzi zámku.

Zámek je navíc dostatečně chytrý na to, aby věděl, zda jste uvnitř domu nebo venku a znemožnil přístup další cizí osoby. A pokud u sebe nemáte iPhone? Stačí s sebou nosit speciální klíč Kevo, podobný dálkovému ovládání k autu. Ten naváže Bluetooth spojení se zámkem a pustí vás domů.

Přespávání na zahradě nehrozí

Kwikset Kevo by měl fungovat s každým smartphonem, vybaveným Bluetooth 4.0/Smart Ready a příslušnou aplikací. V nejbližší době bude ovšem přístupný pouze pro iPhony. Baterie zámku by měla vydržet rok a než se vybije, dostane její majitel řadu upozornění na to, že šťáva dochází. Pokud dojde k nejhoršímu, ani pak nemusíte nocovat na zahradě – zámek stále půjde odemknout klasickým klíčem.

Odemykání dveří pouhým dotykem určitě působí cool. Zámek má i další vychytávku – můžete nastavit přístup dalším osobám – chůvě, přátelům a dalším – a to jen v době, jakou určíte.

Kwikset Kevo by se měl cenově pohybovat kolem 249 dolarů a na trhu by se měl objevit letos v létě.

Zdroj: https://mashable.com/2013/05/08/kwikset-kevo/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/05/08/kwikset-kevo/

Komentáře

Nahoru