Kvůli chybě v Google mapách končili turisté v norské vesničce

Navigace v cizí zemi, jejíž úřední jazyk příliš neovládáte, je vždycky náročná. A když se proti vám ještě spiknou mapy, můžete se rovnou vydat domů. Pokud tam tedy vůbec trefíte.

Stovky návštěvníků Norska, kteří se v posledních měsících chtěli dostat na slavný útes Preikestolen, museli být hodně zklamaní. Kvůli chybě v Google mapách totiž místo útesu skončili v malé vesničce Fossmork.

Norway_Preikestolen

Fossmork je od útesu vzdálený zhruba 32 km, turisté odsud mohou vidět tak maximálně vrcholek Preikestolenu. A jeden z obyvatelů vesnice skutečně potvrdil, že sem v sezóně míří asi 10 – 15 vozů denně, kterým pak musí vysvětlovat, že jsou tady špatně. Někdy prý bývají lidé dost naštvaní.

Google reagoval tak, že se neustále snaží mapy vylepšovat a povzbuzuje lidi, aby hlásili problémy. O tom, kdy bude záležitost vyřešená, nebo jestli už vyřešená byla, nepadlo ani slovo.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru