Kvůli blokování reklam přichází nejslavnější Youtuber PewDiePie o několik milionů dolarů ročně

YouTube před několika dny představil novou službu YouTube Red. Tato služba se má stát nepřímým konkurentem internetových televizí, jako je například Netflix a Amazon Prime. Uživatelé, kteří zaplatí 9,99 dolarů měsíčně se na rozdíl od ostatních uživatelů zbaví reklamy, s tím, že příští rok by také měl vzniknout exkluzivní obsah pouze pro Youtube Red.

Miliony lidí po celém světě obchází reklamy po svém a to úplně jednoduchým způsobem. Nejslavnější Youtuber současnosti udělal mezi svými fanoušky výzkum. Z výsledků vyplývá fakt, že 40 % jeho diváků používá nástroje pro blokování reklamy.  Pro Felixe to tedy znamená, že přichází o 40 % jeho příjmů. Podle jeho vyjádření se navíc tento podíl každým rokem zvyšuje, jelikož v jeho začátcích si reklamu blokovalo údajně pouze 15-20 % fanoušků.

pew

Za minulý rok si vydělal okolo 7,4 milionů dolarů

PewDiePie si za minulý rok vydělal okolo 7,4 milionů dolarů. Ačkoliv jde o velmi slušný výdělek, jednoduchou matematikou můžeme spočítat, že nebýt adblockerů, vydělal by asi o 5 miliony více. Jeho výdělek by tak činil zhruba 12,5 milionu dolarů.

Osobně mi používání adbloku u mých videí nevadí. Reklamy jsou otravné. A nejsem tady od toho, abych si stěžoval. Ale pro menší kanály může být toto číslo devastující“ uvedl PewDiePie, vlastním jménem Felix Kjellberg.

Zdroj: Techinsider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru