Dnes vyšlo 15 článků

Kvalitnější mléko? Ruské krávy používají virtuální realitu

Kvalitnější mléko? Ruské krávy používají virtuální realitu

Virtuální realita se chtě nechtě dostává už opravdu do všech odvětví. Zkrátka nabízí možnost lepšího života, ovšem jen virtuálně a jen na určitou dobu. Tento článek bude o Rusku, virtuální realitě a o krávách. Jak tyto tři silné pojmy spojit? Jednoduše. V Rusku se rozhodli vyzkoušet virtuální realitu na krávách. 

Možná se jedná o geniální nápad nebo o úplný omyl. Nicméně za vším stojí snaha farmářů zkvalitnit hovězí maso. Ruské farmáře napadlo zkvalitnit život chovným krávám a tím i jejich maso. Přesněji se jedná o farmáře z okolí Moskvy. Zelené louky, na kterých se pasou krávy se tam hledají jen těžko, ale nyní je možné krávy přesvědčit v omyl, že na takovém místě opravdu žijí. V Rusku totiž zkouší aplikovat virtuální realitu, která je pro krávy připravená na míru. Krávám jsou na oči připevněny speciálně tvarované brýle. Zároveň je zjištěno, že jsou krávy citlivé na červenou barvu, proto je obraz upraven. Cílem je zlepšit krávám psychiku a tím pádem zlepšit jejich produkci mléka a masa. Vliv virtuální reality je zatím v testovací fázi, ale už teď se kolem toho objevují rozporuplné názory.

Například je špatné to, že nelze zjistit, jestli jsou krávy spokojené s promítanou realitou. U lidé se často děje to,m že mají unavené oči. Nicméně u lidí je to jednoduché, prostě si brýle sundají a řeknou, kdy je čas přestat. Jenže krávy nemají jinou možnost, než mít VR na sobě, dokud jim brýle někdo nesundá.

Snímek obrazovky 2019-12-05 v 15.24.45

Tento způsob není prvním k zkvalitnění kravských produktů. Například v Americe krávám pouštějí vážnou hudbu, aby krávám odbourali stres. Na jiných farmách zase krávy podstupují masáže, aby se cítily lépe. V každém případě se tato novinka testuje. Podepsalo se pod ní i Ministerstvo zemědělství a potravin v Moskvě.

Zdroj, foto: msh.mosreg.ru

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru