Dnes vyšlo 15 článků

Kupujete dárek skejťákovi a nevíte, zda zvolit penny board či longboard?

Ze svých mladších let si možná pamatujete klasické skateboardy. Každý dospívající, který na nich uměl jezdit, byl považován za hustého borce. Pak, jako když utne, éra skateboardistů najednou pohasla. Ovšem pennyboardy a longboardy opět zažehly jiskru.

Jestli máte i vy doma novodobého skejťáka, určitě by ho potěšilo nové prkno. Nicméně nutno podotknout, že výběr byste měli nechat spíš na něm. Do vkusu se mu totiž nejspíš netrefíte a o styl jde u skejtu především.

Na klasický skateboard zapomeňte

Než se se svým dospívajícím pustíte do výběru, možná by nebylo úplně od věci si zjistit aspoň pár základních věcí. Především zapomeňte na takové ty klasické černé skateboardy, které měly zespodu obrázek. To už se dneska nenosí. Dnešní době vládnou tzv. pennyboard nebo penny boardy a longboardy.

Jaký je mezi nimi rozdíl?

Rozeznáte je na první pohled.

Longboard je:

  • dlouhý (od slova long),
  • plochý,
  • vyrobený ze dřeva.

Pennyboard je:

  • krátký (malý jako penny),
  • vyšší a na konci „zatočený“ nahoru,
  • plastový.

Nejlépe to asi uvidíte na obrázku výbavy vášnivého skejťáka. To černé uprostřed je starý dobrý známý skateboard. Nalevo od něj jsou dva longboardy a napravo vidíte dva pennyboardy.

skateboard

Oba mají své typické využití. Zatímco longboard se výborně hodí spíš pro jízdu z kopce a ve vyšších rychlostech, pennyboard užijete ve městě na rychlou přepravu. Koneckonců se rovněž lépe nosí v ruce přes přechody a obchodní centra, když z něj musíte slézt.

Ovšem aby to nebylo až tak snadné, existují i výrobky, které kombinují vlastnosti obou. Jedná se o prkno dlouhé jako longboard, ale plastové a barevné jako pennyboard.

Chcete-li se o rozdílech a popularitě těchto novodobých dopravních prostředků dozvědět více, přečtěte si pěkný článek na téma pennyboard nebo longboard v magazínu Tomikup.

A kde pennyboard nebo longboard koupit?

Na internetu, kde jinde. Žijeme přece v 21. století. Bohatý výběr najdete například v e-shopu eFitness.cz, kde uvidíte, že pokud si vaše dítě přeje longboard či pennyboard, je vlastně docela nenáročné. Ceny nejsou vysoké.

Fotografie: mulpix

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru