Kupuje Rockaway Capital pod vedením Jakuba Havrlanta Invia.cz?

Na internetu se začala šířit informace o tom, že společnost Rockaway Capital pod vedením Jakuba Havrlanta kupuje online prodejce zájezdů Invia.cz. Zatím není známa celková částka, ale podle dostupných informací od Martina Kasy to nebude málo.

Screenshot_11

Tato další velká transakce by měla navazovat na Havrlantovy předchozí akvizice, mezi které patří Netretail Holding s e-shopem Mall.cz a internetový srovnavač Heureka, CZC.cz nebo Vivantis.

Společnost Invia vznikla v roce 2002

Invia je autorizovaný prodejce zájezdů více než 300 renomovaných a pojištěných cestovních kanceláří působících na českém a slovenském trhu. Vše za stejnou cenu, jako u cestovní kanceláře, která daný zájezd pořádá. Od svého začátku stihla společnost odbavit přes 1 000 000 klientů.

Invia.cz získala také mnoho ocenění!

Tato cestovní agentura získala své první ocenění v roce 2006, kdy byla vyhlášena jako nejrychleji rostoucí českou technologickou firmou v kategorii Rising Stars v rámci střední Evropy dle Fast 50 společnosti Deloitte Central Europe. O několik let později získala cestovní agentura několik dalších ocenění.

V roce 2012 se společnost stala absolutním vítězem v soutěži Web Top 100 v kategorii Obchod a služby, v roce 2013 získala Invia 1. místo v kategorii nejlepší online prodejce a 3. místo v kategorii nejlepší prodejce letenek, o rok později získala zase ocenění za nejlepšího prodejce a v roce 2015 patřila společnost Invia mezi Českých 100 nejlepších v kategorii Cestovní ruch a hotelnictví.

1000x482

V roce 2014 uskutečnila skupina Invia obchodní transakce v hodnotě 5,93 miliard Kč, což představuje 35% růst oproti roku 2013. Pro rok 2015 je v rámci celé skupiny očekáván nárůst TTV (celková hodnota transakcí) o 25 %, pro rok 2016 pak 15 %.

Screenshot_13

* TTV - celková hodnota transakcí

Zdroj: Facebook

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru