Kupte dětem k Vánocům místo mobilu chytrou hračku

Vánoce se blíží, a tak je na čase začít s vymýšlením dárků. S dětmi to máte naprosto jednoduché – zaujmete je jakoukoliv elektronickou vychytávkou, ať už je to smartphone, tablet, Playstation či aspoň iPod. Ale co kdybyste to zkusili jinak?

Koupit dětem elektronickou hračku je jednoduché, nicméně přibývá rodičů, kterým dělá starosti, že děti jen neustále koukají do obrazovek. Není to dobré pro jejich oči, ani pro vývoj mozku. Potřebují něco, co je donutí tvořit, přemýšlet a rozvíjet kreativitu.

Stavebnice, které budete dětem závidět

Naprosto dokonalým příkladem takové hračky jsou chytré stavebnice Geomag. Možná je znáte, na trhu jsou už nějakou dobu a mezi dětmi jsou stále oblíbené. Pravděpodobně jste však nevěděli, že si s nimi mohou hrát děti už od deseti měsíců. Pro ty jsou připraveny jednoduché skládačky gumových zvířátek sloužící rovněž jako „kousátko“, chrastítko či hračka do vody.

geomag

Pro starší děti jsou přichystané důmyslnější tvary. Jejich fantazii se meze nekladou. Skládačky pro větší děti totiž obsahují pouze tyčky v různých barvách a spojovací kuličky. Z nich je možné postavit cokoliv, co si dítě vymyslí. Někdy si s Geomagem hrají i dospělí a to pak vznikají skutečně překrásná díla – pyramidy, hrady, či dokonce model Tower Bridge.

geomag2

Stavebnice Geomag se často používají i na školách jako učební pomůcka, dají se na nich totiž modelovat molekuly v chemii a ukazovat fyzikální zákony.

Realistické modely pro kluky

Chcete-li svého syna vést k technice, výbornou volbou budou realistické modely Bruder. Tato německá značka už přes 80 let vyrábí modely k nerozeznání od skutečných aut, traktorů a dalších užitkových vozů. Většina z nich také něco umí – vysokozdvižný vozík zvedá paletu, bagr hýbe lžící, popelářské auto umí nakládat odpadky. Odborníků v technických oborech je dnes nedostatek, takže tohle je určitě krok správným směrem.

bruder

Jste spíš pro něco klasického? Chcete své dceři pořídit domeček pro panenku či houpacího koníka? Vždy dbejte na to, aby byly hračky vyrobeny z nezávadných materiálů. Kvalitní a kreativní hračky najdete na Skluzavky.cz.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru