Kůn dostal podkovy z titanu díky 3D tisku

Kůn dostal podkovy z titanu díky 3D tisku

3D tisk zažívá velký boom – začíná se používat téměř všude. Ale čekali byste, že bude mít svoje opodstatnění ve sportu, konkrétně v závodech koní? Nové podkovy z titanu vytvořené pomocí 3D tisku by totiž mohli zlepšit výkony koní v závodech.

Díky 3D tisku se jeden australský kůň může pochlubit novými fialovými podkovami z titanu. Koňské podkovy jsou většinou vyráběny z oceli nebo hliníku. Pro koně na statku či v lese váha podkov nehraje žádnou roli.

Nicméně u závodních koní jde o každý gram. 4 podkovy z titanu stojí  $600 (12 000Kč), což je 10x více než cena normálních podkov. Ale oproti obyčejným podkovám mají poloviční váhu.

Podkovy vytvořené 3D tiskem

Takto vypadají nové podkovy

A co je par tisíc korun navíc, když díky novým podkovám může kůň vyhrát statisíce v dostizích? A navíc nyní podkovy můžou mít jakoukoli barvu, což jistě ocení i dámy.

zdroj: popsci.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru