Dnes vyšlo 15 článků

Kuba chce splácet miliardový dluh České republice rumem

Kuba přichází s neobvyklým způsobem, jak splatit miliardové dluhy České republice. Láhvemi kvalitního kubánského rumu.

Ministr financí České republiky řekl, že Havana tuto možnost nabídla na nedávném jednání. Socialistická Kuba dluží českým úřadům 276 milionů dolarů, což je v přepočtu 7,2 miliardy korun českých. Jestliže Česká republika přistoupí na nabídku, bude mít zásobu rumu na více než 100 let.

whisky-644372_1280

Zdroj: Pixabay

Nicméně Česká republika upřednostní, když alespoň část peněz dostane v hotovosti. Dluh Havany je od dob studené války, kdy Kuba a tehdejší Československo byly součástí komunistického bloku. Kuba nyní nemá dostatek peněz, ale má spoustu rumu, a proto navrhla toto neobvyklé řešení.

Ministr financí České republiky dodal, že dluh by bylo možné splatit buď rumem, nebo léky. Ale kubánské léky nemají certifikaci Evropské Unie.

Zdroj: BBC

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru