Který si vybrat – iPhone 8 Plus nebo iPhone X?

Který si vybrat – iPhone 8 Plus nebo iPhone X?

Nejnovější iPhone, který na našem trhu můžeme sehnat, je iPhone X, jehož předchůdcem je iPhone 8 Plus. Oba telefony jsou na vysoké úrovni kvality. Přinášíme pár postřehů ohledně jejich užívání – obrázek si poté můžete udělat sami.

Nabíjení

Oba telefony, jak iPhone 8 Plus a iPhone X je možno nabíjet bezdrátově – tato novinka je možná i díky skleněnému provedení zad telefonu. Skleněná záda jsou celkově výhodná pro manipulaci s telefonem, jelikož méně kloužou a dobře se drží. Nevýhodou tohoto řešení je fakt, že předchozí iPhony s hliníkovým krytem byly celkově odolnější. Krom nabíjení bez drátu můžete využít i funkci rychlonabíjení – využitelnou při stavu baterie 0 – 50 % – z 0 na 50 % se díky adaptéru dostanete za půl hodiny.

450

Displej

Obě zařízení disponují tzv. True Tone, který výrazně eliminuje bílou barvu na základě okolního světla. V nočním módu, Night shift, je navíc bílá barva dále tlumena a displej vyzařuje spíše žlutavé odstíny, je tím pádem mnohem příjemnější pro oči. U iPhonu X nově ukazatel stavu baterie nezobrazuje počet procent, nezbývá vám tak než odhadovat, jak dlouho telefon ještě vydrží. Stejný telefon také nemá domovské tlačítko. Je to síla zvyku. Odemknutí se děje pomocí senzorů, na které nasměrujete váš obličej.

Fotoaparát

Stalo se nepsaným pravidlem, že každý nový model iPhonu má o něco lepší fotoaparát než jeho předchůdce. Už u iPhonu 8 Plus je při otevření aplikace fotoaparátu přednastaveno HDR (High Dynamic Range = vysoký dynamický rozsah, spočívá ve skládání výsledného snímku z několika rozdílně naexponovaných, tudíž „světlých a tmavých“ snímků). To zajišťuje vyšší kvalitu fotografií a také reálné barvy. Blesk zadní kamery je vylepšen o slow shutter – výsledek tedy není přesvícený.

IlkB793

Poznatky o focení

Již u iPhonu 8 Plus se můžete setkat s kvalitními snímky – s tím jde ruku v ruce i velikost daného snímku. Základní modely těchto telefonů se dnes i díky tomuto faktu vyrábějí s kapacitou 64 GB. Zároveň také Apple vylepšil formát výsledných fotek – ukládají se ve formátu HEIF, ten se vyznačuje vyšší kvalitou a menší velikostí fotografie. S těmito formáty můžete běžně pracovat na iOS 11 či macOS High Siera. Ohromnou výhodou je, že poté, co snímek putuje mimo operační systémy, které jej podporují, změní se jeho formát na běžný JPEG – tudíž ani Windows či Android nebude mít problém jej zobrazit.

Srovnání

Výše zmíněné telefony jsou špičkou mezi současnými výrobky od Applu. Nový iPhone 8 Plus se základem 64 GB pořídíte okolo 19 tisíc korun, přitom Xko se stejnou kapacitou paměti, stejným operačním programem, stejnou kvalitou fotoaparátu a srovnatelnou výdrží baterie vás vyjde přibližně o 6 tisíc korun výše. Přitom ne každému vyhovuje verze telefonu bez domovského tlačítka. Na vše si ale lze zvyknout – vývoj jde stále kupředu a tlačítka budou možná již brzy minulostí…

Tyto poznatky lze shrnout tak, že oba telefony jsou špičkou mezi současnými produkty od Applu. Chcete-li držet krok s dobou a toužíte-li po nejnovějším modelu od této značky, volte Xko. Pokud ještě stále lpíte na domovském tlačítku, zvolte starší model iPhone 8 Plus.

Volba je však samozřejmě jen a pouze na vás.

Zdroj text, foto: https://www.vybero.cz/mobily

Komentáře

Nahoru