Dnes vyšlo 15 článků

Kterak si Dalai Láma přes internet pokecal s arcibiskupem

Kterak si Dalai Láma přes internet pokecal s arcibiskupem

Zní to neuvěřitelně? Že by vůdce tibetských buddhistů využil moderních technologií, aby vedl rozhovor s arcibiskupem? Přesně to se ale chystá. A poměrně nová sociální síť Google + z toho bude mít obrovskou reklamu.

Osobnosti jako účinná reklama

Podle všeho Google rád přesvědčuje celebrity a známé osobnosti, aby takto nepřímo přilákali na jejich sociální síť nové lidi. Nicméně Dalai láma použije službu Hangout (videorozhovor) na Google + z praktických důvodů. Přesněji řečeno, letos už podruhé odmítla Jihoafrická vláda poskytnout Dalai lámovi vízum, které nezbytně potřebuje k tomu, aby se zúčastnil nastávající konference Inaugural Desmond Tutu Peace Lecture v jihoafrickém Kapském městě. A proto si tedy zvolil tento netradiční způsob.

„Jeho Svatost Dalai Láma bude mít konverzaci s arcibiskupem Desmondem Tutem přes živý video přenos u služby Hangout jako součást Inaugural Desmond Tutu Peace Lecture v Kapském městě v Jižní Africe 8. Října 2011. Konverzace začne v 10:30 jihoafrického času. Odkaz na tento rozhovor bude poskytnut přibližně 20-30 minut před začátkem události.“

Kromě toho, že takto na sebe Google + strhne mediální pozornost je tato chystaná událost i pěknou ukázkou potenciálu této sociální sítě.

(Zdroj: https://venturebeat.com/) 

Je studentem střední školy se zaměřením na informační technologie. Zajímá se především o počítačovou grafiku a programování. Rovněž sleduje dění a aktuality na internetu.

Komentáře

Nahoru