Kterak se brutální střílečka Hatred na Steam dostala

Hra Hatred od polského studia Destructive Creations je k dispozici na Steamu. Stala se tak první hrou v historii s označením AO (Adults Only) v jeho nabídce. Hatred získal toto označení za svoji abnormální brutalitu, kterou šokoval už při svém zařazení do programu Steam Greenlight.

Hatred není jedinou hrou označenou jako AO. V minulosti byly stejně přísně označeny hry jako Fahranheit, Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude nebo GTA: San Andreas. Je však první hrou, které se tohoto ratingového ohodnocení dostalo jen kvůli míře brutality. Už když byla na podzim loňského roku představena prostřednictvím krátkého videa, tak vyvolala velkou vlnu kontroverze. Například vývojáři ze společnosti Epic byli natolik zaskočeni, že přikázali autorům vystřihnout ze hry logo jejich Unreal Enginu 4, na kterém hra běží.

Hatred byl zařazen do programu Steam Greenlight, kde se poměrně rychle stal sedmou nejoblíbenější hrou, když jej podpořilo přes 13 tisíc lidí. Záhy byl ovšem z tohoto programu stažen, což vyvolalo množství spekulací. Zpět jej vrátil sám ředitel společnosti Valve Gabe Newell, který řediteli studia Destructive Creations napsal tuto zprávu: „Ahoj Jaroslawe. Včera jsem se doslechl, že jsme odstranili Hatred z Greenlightu. Protože jsem neměl bližší informace, poptal jsem se interně, abych zjistil, proč jsme něco takového udělali. Vyšlo najevo, že to nebylo dobré rozhodnutí a vracíme Hatred zpět. Omlouvám se tobě i celému týmu. Hodně štěstí s vaší hrou.“

Datum vydání Hatred je naplánováno na druhé čtvrtletí tohoto roku. I kdyby hra ve výsledku nestála za nic, tak už napořád bude první (a možná i poslední?) hrou jen pro dospělé, které se podařilo dostat do nabídky obchodu Steam.

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru