Kryptoměna inspirovaná psím plemenem. Co je mince Shiba Inu?

Kryptoměna inspirovaná psím plemenem. Co je mince Shiba Inu?

Se zásobou tokenů ve výši téměř 400 bilionů je nákup SHIB jako nákup jednoho z více než 11 000 altcoinových loterijních tiketů. Nikdy nevíte, co dostanete. Po meteorickém vzestupu Gamestopu, Dogecoinu a dalších spekulativních aktiv se nové krypto projekty snaží tento trend využít.

Jeden z nejnovějších tokenů s názvem Shiba Inu, pojmenovaný po psovi představujícím dogecoin, se nazývá „zabiják dogecoinů“. Je ale Shib legitimní projekt, nebo je to jen další altcoin, který se snaží využít trendy a nic netušící investory? Shiba Inu znamená, že coin je decentralizovaný token meme, který roste do živého ekosystému.

“SHIB je experiment v decentralizovaném spontánním budování komunity. SHIB je základní měnou ekosystému s maximální zásobou jedné kvadriliony. LEASH je druhý vytvořený žeton a má zásobu 107 646 žetonů a třetí žeton je BONE se zásobou 250 000 000 žeton.

Shiba Inu je altcoin ERC-20 vytvořený na blockchainu Ethereum. Minci vytvořila anonymní osoba jménem Ryoshi a přezdívaná „Dogecoin Killer“. V oběhu je téměř 400 bilionů tokenů SHIB s maximální zásobou jednoho kvadrilionu tokenů. Tvůrci Shiba Inu vytvořili ekosystém tří mincí známých jako SHIB, LEASH a BONE a decentralizovanou burzu s názvem ShibaSwap. Ryoshi poslal Vitalikovi Buterinovi, tvůrci Etherea, polovinu zásoby tokenu. Buterin počátkem května daroval a spálil všechny své držby, čímž cenu vyčerpal. Whitepaper SHIB byl aktualizován po Buterinových darech a uvedl, že jsou dobré pro danou minci a že Buterin je „přítel SHIB“. Někteří investoři SHIB byli uvedeni v omyl a domnívali se, že Buterin byl investorem projektu.

Zdroj, foto: thestreet.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru