Dnes vyšlo 15 článků

Kryptografický fond Variant věnuje 450 milionů dolarů na podporu projektů Web3 a DeFi

Kryptografický fond Variant věnuje 450 milionů dolarů na podporu projektů Web3 a DeFi

Počáteční fond v hodnotě 150 milionů dolarů se zaměří na Web3 a samostatný fond příležitostí v hodnotě 300 milionů dolarů zdvojnásobí objem portfoliových projektů.

Variant, kryptoinvestiční firma založená Andreessen Horowitz, získala 450 milionů dolarů na nový zastřešující fond rozdělený na 150 milionů dolarů na počáteční investice do projektů Web3 a 300 milionů dolarů na příležitosti, které “zdvojnásobí projekty s prokázanou trakcí v našem portfoliu,” uvádí se v příspěvku na webových stránkách.

Variant založil tento fond, když investice rizikového kapitálu do kryptoměn v první polovině roku 2022 meziročně poklesly o 26 %. Podle údajů Crunchbase se investice propadly na 9,3 miliardy dolarů z rekordních 12,5 miliardy dolarů v předchozím roce.

Investiční teze fondu Variant III zahrnují posílení finančních pravomocí prostřednictvím decentralizovaného financování (DeFi), blockchain computing, spotřebitelské aplikace Web3 a nové formy decentralizovaného vlastnictví. Kvůli podpoře nových fondů firma zdvojnásobila počet svých zaměstnanců na 15.

Firma již dříve investovala například do platformy chytrých smluv Aztec Network zaměřené na ochranu soukromí, protokolu DeFi založeného na Ethereu Euler Finance, Polygon a Uniswap. Variant Fund III následuje po druhém fondu v hodnotě 110 milionů dolarů z října loňského roku, který sám přichází zhruba rok po debutovém fondu v hodnotě 22,5 milionu dolarů.

“Variant byl navržen pro tento okamžik v oblasti kryptografie. A zůstali jsme malí z nějakého důvodu: protože nám to umožňuje úzce spolupracovat s naším portfoliem a vést zakladatele k řešení nejdůležitějších otázek, kterým čelí na začátku své cesty,” napsali v příspěvku partneři Variant Li Jin, Spencer Noon a Jesse Walden. “Tato práce je dnes stejně důležitější než kdy předtím.”

Zdroj, foto: coindesk.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru