Dnes vyšlo 15 článků

Krutý střet s realitou aneb riziko objednávání oblečení přes internet

Ochota nakupovat přes internet v poslední době roste. Nepochybně je to tím, že si stále více lidí zvyká denně používat počítač, tablet, mobil nebo ještě nějaké jiné chytré zařízení. Všichni se postupně sžíváme s tím, že spoustu věcí jde zařídit během pár kliknutí.

Co všechno ale přes internet nakupujete? Troufáte si vybírat online oblečení? S tím je to složitější, protože si nikdy nemůžete být jistí, jak vám daná věc padne. Je sice fajn, že znáte svou velikost, ale každé S nebo M nebo XXL vypadá prostě o trochu jinak. Jedno je kratší, jiné delší, jedno hubenější, druhé tlustší. Nebo vám nesedne výstřih nebo něco jiného.

Fajn je, když jsou u oblečení, které si chcete objednat, uvedené přesné míry. Můžete si pak hezky oměřit celou svou krásnou postavu a zjistit, zda vám daný kousek padne. Jenže ani to vám nedává 100% jistotu, že vám poštou přijde kousek, který budete moc rádi nosit. To, že se na vaše tělo vejde, totiž ještě neznamená, že na něm bude vypadat tak krásně jako na fotce.

Sledujte a poučte se

Po internetu se teď šíří příběh toho, jak si jedna žena z Číny objednala z Taobao (takového čínského Amazonu) krásné neobvyklé šaty. Podobné měla jedna herečka na premiéře Thora v roce 2013.

herecka_saty

Na Taobao se sice neprodávají přesně ty samé šaty (ty by byly asi o dost dražší), ale musíte uznat, že vypadají dost podobně.

saty

Jenže víte co? Když si je ta Číňanka objednala, stalo se tohle:

saty_1

saty_2

Ukázalo se, že model odhalující velkou část těla prostě není vhodný pro běžně vypadající ženu, která nemá všechny své křivky vylepšené ve Photoshopu.

Snad ani není třeba dodávat, že to je krásný příklad úskalí nakupování oblečení online. Tato žena to sice vzala s humorem a stala se hitem internetu a sociálních sítí, ale vy byste určitě nebyli nadšení, kdybyste zbytečně vyhodili peníze.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru