Kronaby přichází s naprosto originálními chytrými hodinkami

Vybavujete si, jak vypadají chytré hodinky od Apple, Samsungu a jiných firem? Všechny mají jedno společné – velký barevný displej. Na hubených rukou obvykle nevypadá příliš dobře a ne každému je příjemné nosit na ruce tak velký ciferník. Je-li to i váš případ, pak budete nadšení ze švédských hodinek Kronaby.

Značka Kronaby je novinkou a pravděpodobně jste se s ní ještě nesetkali. V ČR se totiž prodává teprve od prvního dubna 2017.

Nechybí jim nic z klasického hodinářství

Na první pohled byste nejspíš ani nepoznali, že jde o chytré hodinky. Vypadají velmi elegantně a vzhledem se rovnají počinům nejznámějších značek. Nechybí varianty s koženým páskem, ale ani celonerezové kousky. V kolekcích Apex, Carat, Nord a Sekel najdete dokonce jemné ženské hodinky v populární barvě rose gold. Hodinky pochází ze Švédska a severský elegantní minimalismus je v jejich designu rozhodně znát.

kronaby-wa

Oplývají všemi funkcemi chytrých hodinek

Jaké funkce byste od chytrých hodinek očekávali? Upozornění na příchozí hovory? Měření vaší denní aktivity? Chytrý budík, který vás probudí jemnými vibracemi? Možnost ovládat hudební přehrávač a fotoaparát na telefonu? Tohle všechno hodinky Kronaby umí. A díky tomu, že jsou tyto chytré hodinky v češtině, se ve všech funkcích snadno vyznáte.

Překvapí vás i něčím navíc

Ovšem mají i mnoho funkcí, které jen tak někde neuvidíte. Zajímavě zní například možnost určit si, kdo vás bude otravovat. Hodinky zvládnou ukazovat upozornění pouze na hovory od lidí, které si nastavíte. Užitečná je funkce, jež ukládá místa, kde jste už byli. Moc hezké je tlačítko, co umí stiskem odeslat signál milované osobě, ta vás pak může sledovat na každém kroku.

kronaby2

Mají eso v rukávu

Od ostatních chytrých hodinek se ovšem odlišují ještě něčím. Zatímco běžné smartwatches je potřeba dobíjet jednou za týden, za dva dny či za den, baterie hodinek Kronaby vydrží zhruba dva roky. Nemusíte s sebou tedy neustále nosit nabíječku.

Značka Kronaby zcela mění pohled na chytré hodinky a pravděpodobně je to krok správným směrem. Všichni si potrpíme na eleganci a tu obrovské dotykové obrazovky na ruce opravdu nenabízí. A co na ně říkáte vy?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru