Tisková zpráva: Krize v maloobchodě skončila, potvrzují obchodní SMS zprávy

Krize v maloobchodě skončila, potvrzují obchodní SMS zprávy

Brno, 10. dubna 2014. Letošní rok je podle všeho pro maloobchodníky prvním po krizi, kdy mohou výrazněji povolit opasky. Potvrzuje to i počet rozesílaných obchodních SMS zpráv (tedy marketingových a notifikačních). Z nich lze totiž vyčíst počty nákupů a nepřímo odhadnout růst obratů. A přestože březen patří spíše k mimosezonním měsícům, počet SMS zpráv se meziročně zvedl podruhé v řadě – o celých 37 %. Data zveřejnila společnost Neogenia, provozovatel SMS brán neoGate a SMSbrána.cz.

V roce 2013 přitom obchodní SMS zprávy posílily o 32 %. A v letošním roce tak pravděpodobně jejich počet opět stoupne.
„Dlouhodobý vyrovnaný růst rozesílaných obchodních SMS zpráv má dvě provázaná vysvětlení,“ uvádí Ondřej Švrček, obchodní ředitel společnosti Neogenia. „Kromě růstu obchodních transakcí a s tím i zvyšování obratů dokazuje také to, že společnostem se vyplácí investovat do svých zákaznických komunit a že profesionalizují svoji komunikaci. Jen za loňský rok stoupl počet firem začínajících s rozesílkou o 11 %.“

V březnu nejvíce SMS zpráv rozesílali tradičně provozovatelé spedičních a logistických služeb, mezi které patří i společnosti doručující zboží z e-shopů (cca 25 000 obchodních SMS na společnost měsíčně), následovaní módními a lifestylovými značkami (cca 12 750 obchodních SMS zpráv na společnost měsíčně) a lékárnami (cca 11 000 obchodních SMS zpráv na společnost měsíčně). Největším skokanem jsou s nárůstem o 282 % autoservisy, které v závěru minulého měsíce začaly odbavovat motoristy přezouvající sezonní pneumatiky.

Z dat mimo jiné vyplynulo, že letošní aktivní zimní výprodejová špička trvala přesně do konce února a byla nebývale silná. V meziměsíčním srovnání tedy bylo v březnu rozesláno o 28 % obchodních SMS zpráv méně. V březnu tak klesl traffic obchodních SMS zpráv e-shopů (- 19 %) i kamenných prodejen (- 12 %). Výrazně méně posílaly také módní a lifestylové značky, a to o celou třetinu. Propad zažily také finanční služby, které rozeslaly o polovinu méně SMS zpráv než v předchozím měsíci.

„Notifikační  SMS zprávy budou i nadále považovány za standard zákaznického servisu,“ dodává Švrček. Poroste význam marketingových SMS zpráv, které se stávají důležitým nástrojem pro vedení dialogu s cílovou skupinou. Stále důležitější roli budou hrát také SMS zprávy zasílané samosprávami, které slouží k rychlému oslovení desítek až stovek tisíc čísel v případě nenadálé události.“

Pro editory

  • 90 % SMS zpráv je přečteno ihned po doručení
  • Pouze zhruba 1,2 % zaslaných obchodních zpráv zůstane nepřečteno
  • V ČR má souhlas se zasíláním obchodních sdělení asi 8,9 milionu SIM karet
  • 42 % osob vnímá obchodní SMS zprávy jako užitečný nástroj
  • V roce 2013 bylo v přepočtu na každého obyvatele odesláno 691 SMS zpráv

 

O společnosti Neogenia
Neogenia, s.r.o. je provozovatelem služby SMSbrána.cz, firemní SMS brány neoGate a portálu se slevovými vouchery SMSvoucher.cz. Zaměřuje se na provoz a vývoj internetových projektů, zajišťování telekomunikačních služeb a efektivní využívání marketingových nástrojů.  Projekty společnosti navštěvuje denně až 70 000 uživatelů a jejich počet neustále roste.  Společnost Neogenia s.r.o. dlouhodobě podporuje Nadační fond dětské onkologie Krtek v Brně a snaží se alespoň částečně přispět k léčbě nemocných dětí.

Kontakty:


PR agentura FYI Prague              
Jan Řezáč
Mobil:  +420 777 066 063
E-mail: jan.rezac@fyi.cz

Neogenia s.r.o.
Mgr. Ondřej Švrček
Telefon: +420 777 031 782
E-mail:  ondrej.svrcek@neogenia.cz

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru