Dnes vyšlo 15 článků

Krize on-line reklamy: Webový traffic je z třetiny falešný

Krize on-line reklamy: Webový traffic je z třetiny falešný

Digitální reklama tento rok vystoupá k $50 miliardové hranici. Obchodníci se však stále častěji setkávají s falešnými návštěvníky. Způsob měření internetové reklamy otevírá dveře podvodníkům, kteří s pomocí falešných návštěv navyšují účty za reklamu.

Podle výzkumu společnosti Interactive Advetising Bureau se celých 36 procent internetových návštěv jeví jako podvod. Falešné prokliky a návštěvy dávají podvodníkům možnost ´namastit si kapsu´ bez větší práce.

Výzkum internetové reklamy odhaduje, že více než třetina webového trafficu je falešná a velké části z botnetů pocházejí z východní Evropy.

Botnety, což jsou sítě počítačů připojených k síti, jsou naprogramovány tak, aby majitelům či provozovatelům webu nabídly zprostředkování reklamy. Tu zprostředkují prostřednictvím některé reklamní sítě, která zvedá traffic právě podvodnými prokliky.

Díky této skutečnosti upadá důvěra inzerentů v on-line reklamu. Pokud totiž narazíme na zmíněnou falešnou reklamu, nemůžeme očekávat návratnost investice a náš zájem inzerovat časem upadá.

Vyřešením této situace by se zcela jistě pozvedla úroveň internetové reklamy, která by byla efektivnější a inzerenti by se k ní rádi vraceli.

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru