Dnes vyšlo 1 článků

Kritika televize NBC v sociálních sítích

Nejen Česká televize je pod plabou kritiky diváků. Na Twitteru vznikl takzvaný hashtag, který se jmenuje nbcfail. V něm se objevují kritické výroky na adresu vysílání z Olympijských her. NBC se rozhodla brát výtky vážně a snaží se na ně odpovídat.

Kritici se zaměřují především na rozhodnutí, jaké sportovní přenosy NBC vysílá. Například utkání basketbalistů USA vysílala kabelová televize a NBC dávala přenos cyklistického závodu žen. Také nebyl k dispozici stream ze zahajovacího ceremoniálu a zpožděné bylo rozhodnutí o vysílání plavání, kde vyhrál Ryan Lochte.

Televize v době sociálních médií začínají mít problémy se značnou nevolí diváků. Online lze totiž porovnávat rozhodnutí o vysílání a kritizovat způsob přenosů. Kritičtí tedy nejsou jen diváci v ČR. Uživatelé sociálních sítí mají okamžité informace o situaci na sportovištích a nechtějí čekat na zpožděné přenosy nebo záznamy. Televize mají zatím zkostnatělou strukturu a protože se bojí o svoje vysílací práva, omezují streaming. Na druhou stranu nejsou schopny včas a rychle reagovat na okamžitou situaci. Pokud nějaký sportovec dosahuje výborného výsledku, neumějí rychle přepojit na daný sport. Přitom uživatelé sociálních sítí a online komentářů výsledek vidí okamžitě.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru