Křišťálová lupa odstartovala již podvanácté. Dáte hlas svým favoritům?

Křišťálová lupa odstartovala již podvanácté. Dáte hlas svým favoritům?

Hlasování v anketě oceňující nejzajímavější internetové projekty uplynulého roku bylo zahájeno. Odborná porota spolu s laickou veřejností vybere vítěze v celkem čtrnácti kategoriích. Galavečer slavnostního udílení cen se odehraje ve čtvrtek 30. listopadu v pražském divadle Archa.

Desítky projektů zabojují o vaše hlasy

Anketa Křišťálová lupa se stala již neodmyslitelnou součástí českých internetových vln. V roce 2006 ji poprvé uspořádala společnost Internet Info s.r.o. prostřednictvím svého serveru Lupa.cz (Internet Info s.r.o. dále zastřešuje mimo jiné weby jako Měšec.cz, Slunečnice.cz či Podnikatel.cz). Soutěží se v několika kategoriích, přičemž některé projekty mohou nominovat i čtenáři z řad veřejnosti (konkrétně jde o kategorie Cena popularity, Internetové obchodování, Zpravodajství, Zájmové weby, One (wo)man show a Nástroje a služby), do užšího výběru následně postoupí pět nejúspěšnějších projektů z každé kategorie. Odborná veřejnost pak hlasuje ještě o vítězích dalších osmi kategorií (například Osobnost roku, Projekt roku, Marketingová inspirace a další).

Statistiky za minulé ročníky. Zdroj: Tyinternety.cz

Kdo bude hodnotit

V odborné porotě zasednou stejně jako v přecházejících ročnících významní zástupci mediálního, internetového a podnikatelského světa, kteří mají v české internetové sféře nemalý vliv. Jejími členy se letos stanou například zakladatel serveru Echo24.cz Dalibor Balšínek, redaktoři mediálního domu Economia, Seznam.cz, Burda či Vltava Labe Media. Z byznysové sféry se objeví zástupci firem jako Google, T-Mobile, Nestlé, Zásilkovna.cz, Škoda Auto, Heureka.cz, Bonami nebo Liftago. Mezi několika desítkami mužů a žen z řad odborných porotců však nebudou chybět ani youtubeři (Kovy), blogeři, odborní novináři nebo zástupci Úřadu vlády.
Duchovním otcem a patrně nejdůležitějším zástupcem odborné veřejnosti je internetový publicista Ján Simkanič. Ten se však vlastního hodnocení neúčastní. Místo toho se zhostí role neméně důležité – ujme se již tradičně spolu s hercem Tomášem Hanákem role moderátora slavnostního vyhlášení vítězů.

Moderátor Tomáš Hanák v akci. Foto: Lupa.cz

Který projekt bude letošním vítězem?

Největší pozornost bává každoročně věnována kategorii Projekt roku, o jejímž výsledku rozhodují odborníci. V letošním roce jsou nominování například projekty Kiwi.com, Hunter.com, Funflift.cz a servery Seznam Zprávy či iRozhlas.cz. V minulosti se vítězi staly například zpravodajský server Aktuálně.cz (v historicky prvním ročníku soutěže), e-shop Mall.cz, internetový pořad Peklo na talíři, projekt internetové televize DVTV, ale i akvizice společnosti AVG firmou Avast. Kdo zvítězí letos? To se dozvíme již brzy. O výsledcích vás rádi budeme informovat. Tak utíkejte hlasovat, podpořte své favority nebo navrhněte, komu byste cenu nejraději udělili vy! Stačí kliknout sem.

 

 

Po maturitě zamířila na Filosofickou fakultu UK a potom se vrhla do psaní. Přispívá na řadu webů i tištěných časopisů, věnuje se copywritingu a hraje si s češtinou. Taky miluje čtení, takže týdně přelouská tři čtyři romány. Když právě nedělá nic z toho, vypomáhá v prodejně ovoce a zeleniny nebo sportuje. Zajímá se o média, psychologii a historii obyčejných věcí. Je nekuřačka a abstinentka, miluje mrkev a nesnáší kmín.

Komentáře

Nahoru